Sau 14, 2023
62 Views
Komentavimas išjungtas įraše Anturis (Anthurium) – labai puošnus augalas

Anturis (Anthurium) – labai puošnus augalas

Written by

Ajerinių (Araceae) šeimos. Labai puošnus augalas, gražiais raudonais, rožiniais, baltais žiedais ir ornamentiniais lapais. Anturis auga drėgnuose Gvatemalos, Kolumbijos laukuose ir neįžengiamų miškų puveningose vietose. Gėlininkai iš laukinių anturiumų išvedė naujus hibridus, tinkamus auginti mūsų kambariuose.

Iš gražiai žydinčių anturių kambariuose geriausiai auga A. Scherzerianum Schott., pailgais lapais, puikiais žiedais, ir A. Andreanum Lindl., dideliais, širdies pavidalo lapais ir dideliais žiedais. Žydi nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, o kartais net ir per ištisus metus.

Mėgsta šilumą, tačiau laikyti prie krosnies, radiatoriaus ar ant saulės kepinamos palanges negalima. Nepakenčia nei perliejimo, nei perdžiovinimo. Vasaros metu. 2-3 kartus per savaitę reikia apipurkšti drungnu lietaus vandeniu.

Begonija (Begonia) – puošnus augalas tiek žiedais, tiek lapais

Anturis veisiamas sėklomis ir dalijant kerelį. Sėklos sėjamos sausio-vasario mėnesiais į vazonėlius, į žemių mišinį iš viržinės žemės, sukapotų baliųjų samanų (Sphagnum) ir nedidelio kiekio smulkių medžio anglių gabaliukų. Daiginamas patalpoje, kurioje esti 20-25 laipsniai šilumos. Atidalijimo būdu anturis veisiamas pavasarį, kai persodinamas. Dalijant kerelį reikia saugoti anturiumo šaknis, kurios labai greit lūžta. Suaugęs anturis persodinamas į žemių mišinį iš 3 dalių viržinės arba lapinės, 1 dalies veleninės žemės, 1 dalies baltųjų samanų ir trupučio molio.

Persodinto anturiumo vazono viršų reikia apdėti samanomis ir atsargiai palaistyti. Prigijusį ir pradėjusį augti anturį laistyti galima normaliai 20 laipsnių temperatūros vandeniu. Negalima anturio laistyti šaltu vandeniu ir laikyti šaltame kambaryje.

Kokius augalus auginti vonios kambaryje?

Article Categories:
Gėlės

Comments are closed.