Rgs 1, 2020
152 Views
Komentavimas išjungtas įraše AR DŽEKAS LONDONAS PATS PERGYVENO TUOS NUOTYKIUS, KURIE APRAŠYTI JO KNYGOSE?

AR DŽEKAS LONDONAS PATS PERGYVENO TUOS NUOTYKIUS, KURIE APRAŠYTI JO KNYGOSE?

Written by

Jokiu būdu nereikia suplakti autoriaus su jo herojais net jeigu romanas parašytas pirmuoju asmeniu. Nežinia, ar Džekas Londonas pergyveno tai, ką pergyveno jo herojai, tačiau jo gyvenimas susiklostė taip kad jis pažinojo tas šalis ir tuos Žmones, kuriuos vėliau aprašė savo romanuose. Atsižvelgdamas į savo literatūrinį uždavinį, jis pakeitė juos, meniškai atkurdamas.

Džekas Londonas (tikrasis vardas: Džonas Grifitas 1876—1916) dar būdamas berniukas, parsisamdė dirbti laive.—Septyniolikos metų amžiaus jis jau buvo kadrinis jureivis. 1897 metais dvidešimt vienerių metu amžiaus su pirmaisiais aukso ieškotojais jis išvyko į Aliaską, į Klondaiką. Jis pergyvena visą sunkią „aukso karštligės“ epopėja. Paskiau jis per didelį varga siekia mokslo ir rašo savo pirmuosius literatūrinius kūrinius.

„Martinas ldnas“——tai meninis paties Londono gyvenimo atkūrimas. 1904 metais jis keliauja po Japoniją kaip karo korespondentas. 1906 metais drauge su žmona plaukia savo jachta“ „Spark“ aplink pasaulį. Taigi Londono romanuose ir novelėse randame pasaulį, pažįstamą jam pačiam. Bet ar tai reiškia, kad jo herojų patirtus nuotykius jis pats pergyveno? Ne. Galimas dalykas, kad jis pergyveno kažką panašaus.

Be puikių kelionių romanų, nuotykių. romanų, taip pat apysakų bei apsakymų apie gyvulius, Londonas paliko keletą labai įdomių romanų ir socialinių reportazų, parašytų iš pažangių, antikapitalistinių pozicijų („Geležinė pėda“, „Bedugnės žmonės”).

Džekas Londonas mirė 1916 metais, turėdamas keturiasdešimt metų.

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.