Lap 10, 2020
190 Views
Komentavimas išjungtas įraše Barbara Buš rūpinasi ne tik nelaimingais žmonėmis

Barbara Buš rūpinasi ne tik nelaimingais žmonėmis

Written by

Barbara dirbo ligoninėje nebe pirmą kartą. Labai daug laiko su sergančiais vaikais ji praleido ir 1953-aisiais, kai leukemija mirė jos trejų metų dukra Robina. Svetimų vaikų bėdos jai padėdavo užmiršti savo skausmą. Ji dirbo ne tik Teksaso ligoninėse. Džordžą paskyrus JAV atstovu Suvienytųjų Nacijų Organizacijoje, Barbara lankė Niujorko vėžio centrą, kuriame prieš du dešimtmečius buvo gydoma jų dukra, ir atėjusi nesibaidė bjauriausio darbo.

Na o vyrui tapus šalies viceprezidentu, Barbara kas savaitę ateidavo į Vašingtono ligoninę nuprausti pacientų ir nukarpyti jiems nagų. Bušų vaikai truputį pavydėjo tokio motinos dėmesio svetimiems žmonėms ir manė, kad ji per daug laiko praleidžianti ligoninėse. Tik daug vėliau, kai vaikai užaugo, sūnus Normanas pasakė, kad tik dabar supranta, ką turėjo galvoje motina sakydama: “Norint gyventi turiningą gyvenimą, reikia padėti kitiems žmonėms”.

Ir dabar Barbarą Buš galima sutikti Ronaldo Makdonaldo namuose – taip vadinasi vieta, kur prisiglaudžia šeimos su sunkiai sergančiais vaikais. Jau 8 metus per Kalėdas ir Padėkos dieną ji atneša vaikams” keptų skanėstų, pasikalba ir pažaidžia su nelaimingaisiais. Šio savo darbo pirmoji ledi nereklamuoja. Išimtis buvo padaryta tik jai aplankius AIDS sergančius žmones ji net nusifotografavo laikydama ant rankų sergantį juodaodį. Šitaip ponia Buš norėjo parodyti, kad šia liga taip lengvai neužsikrečiama. “Aš nepadariau karjeros, kukliai prisipažįsta prezidento žmona žurnalo ”Life“ korespondentui. — Gyvenu prabangoje ir galiu nieko nedaryti. Bet tai būtų tuščiai praleisti metai”.

Barbara Buš rūpinasi ne tik nelaimingais žmonėmis. Pirmiausia ji rūpinasi savo šeima ir vyru. Sutikusi tekėti už Džordžo ji metė Smito koledžą antraisiais studijų metais. Barbara mėgsta, kad šeimoje sprendimus priimtų vyras, net jeigu jiems ir nepritaria. Kai 1949 metais parėjęs namo Džordžas entuziastingai pranešė: “Mes važiuojame į Midlenda”, Barbaros širdis nustojo plakusi. Tai reiškė, kad šeima turės važiuoti iš Kalifornijos į Teksasą.

Barbarą baugino kraustymaisi su mažais vaikais iš vieno šalies galo į kitą. Bet ištikimoji žmona atsakė ramiai, kaip visada: “Aš visuomet norėjau gyventi Midlende”. Ji melavo, bet laikėsi pasirinkto gyvenimo moto: “Savo gyvenimą galima mylėti arba ne. Kito pasirinkimo nėra. Aš pasirinkau mylėti”. Būtent šis savų interesų ignoravimas ir mokėjimas džiaugtis gyvenimu kelia amerikiečių simpatijas. Sociologiniai tyrimai parodė, kad 84 procentai amerikiečių žavisi prezidento žmona.

Šios moters gyvenimas tikrai nėra rožėmis klotas. Jau daug metų ji serga Greivso liga. Liga progresuoja, regėjimas silpsta. Šeimos draugai sako, kad Barbara Buš viska priima labai stoiškai, nors kartais ir būna pikta. Daug daugiau bėdų ją užgriuvo dėl vaikų štai dukra Dorotė nutarė skirtis su vyru, o sūnus Veilas atsidūrė teisme už finansines machinacijas. Tiesa, Barbara Buš visuomet atsisako kalbėti apie savo vaikus, nors niekuomet neatsisako juos paremti.

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.