Sau 16, 2023
82 Views
Komentavimas išjungtas įraše Citrinmedis (Citrus) – žali medeliai arba krūmeliai

Citrinmedis (Citrus) – žali medeliai arba krūmeliai

Written by

Rūtinių (Rutaceae) šeimos, žali medeliai arba krūmeliai, pavasarį ir rudenį žydintieji gražiais, kvapiais, spalvotais žiedais. Remontantinės citrusinių veislės žydi ištisus metus. Vaisiams vesti pavasarį ir rudenį žydinčius žiedus reikia dirbtinai apdulkinti vienų žiedų žiedadulkes pernešti ant kitų žiedų piestelių.

Kambario sąlygoms geriausiai tinka šie citrusiniai: Citrusiniai augalai veisiami ūgiais, atlankomis, skiepijimu ir sėklomis. Ūgliais geriausia veisti liepos-rugpjūčio mėnesiais stambiame smėlyje arba bonkoje su vandeniu (mandarinmedžių ūgiai šaknelių neišleidžia) 18-25 laipsnių temperatūroje. Iš ūgių išauginti augalai veda vaisius 2-3 metais.

Iš sėklų išauginti citrusiniai vaisius veda po 10-15 metų (apelsinmedžiai – po 4-7 metų). Be to, iš sėklų išauginti vaisiai būna blogesnės kokybės. Norint, kad vaisiai greičiau subręstų ir būtų geresni, reikia 2-3 metų sėjinukus kovo arba liepos mėnesiais skiepyti (akiuoti).

Tinkamiausias citrusiniams augalams žemių mišinys yra iš 2 dalių velėninės, 1 dalies lapinės, 1 dalies mėšlinės žemės, 0,5 dalies stambaus smėlio ir ragų drožlių. Maži augalai sodinami į lengvesnės sudėties žemių mišinį.

Pavasarį citrusiniai augalai persodinami nenukratant žemės nuo šaknų. Maži augalai persodinami kasmet, o dideli kas 3-5 metai. Kambaryje citrusiniai augalai laikomi ant palangės, jei langas yra rytų arba vakarų pusėje, o kambaryje, kurio langai yra pietų pusėje, – laikomi kiek toliau nuo jų ir karščių metu lengvai užpavėsinami. Vasarą citrusiniai gausiai laistomi ir tręšiami, o žiemą laikomi 8-14 laipsnių temperatūroje ir laistomi tik tiek, kad visiškai nesudžiūtų šaknys.

Augalų Parinkimas, Atsižvelgiant Į Kambarių Sąlygas

Citrusiniai augalai genimi kovo-balandžio mėnesiais. Jauniems augalams, išaugusiems iki 15-20 centimetrų aukščio, viršūnėlė nukerpama. Iš likusių pumpurų išauga šoninės šakutės, kurios taip pat apgenimos, kai tik išauga iki 15 centimetrų ilgio, paliekant 2-3 lapelius. Iš apgenėtų šakučių pumpurų išauga trečios, o vėliau ir ketvirtos eilės šakutės, kurios tokiu pat būdu apgenimos. Taip genimi citrinmedžiai žydi antrais-trečiais metais. Tinkamesnės kambariuose auginti citrinmedžių veislės yra šios: Meyero, Pavlovo, Evrika, Lisbon ir Komiun.

Šaltinis: gėlės

Article Categories:
Gėlės

Comments are closed.