Lie 23, 2018
122 Views

Dažant sienas, dažai baigiami išlyginti statmena kryptimi

Written by

Dažant sienas, dažai baigiami išlyginti statmena kryptimi, dažant medinius paviršius — išilgai medžio.

Norint, kad paviršius būtų labai lygus, jį reikia lyginti švelniu barsuko šerių lygintuvu-fleicu. Neturint tokio fleico, galima lyginti ir šiaip kuriuo minkštesniu plokščiu teptuku. Norint gauti truputį rauplėtą matinį paviršių, užtepti ir išvarinėti dažai tuojau pat tapnojami, dideliu šepečiu-tapnotuvu. Neturint specialaus tapnotuvo, galima tai atlikti ir paprastu apvaliu, tik lygiai nupjautu teptuku arba drabužiams valyti šepečiu.

Tapnojant paviršių, dažytą kiek tirštesniais aliejiniais ar emulsiniais dažais, gaunamas žymiai rupesnis reljefas. Rupiai (su faktūra) dažyti sienas ar panelius dabar madinga. Aliejiniai arba emulsiniai dažai pasidaro tirštesni, įmaišius į juos iki 10% sausos sijotos kreidos.

Jei dažai blogai dengia, nereikia stengtis paviršių uždengti iš karto. Storas aliejinių dažų sluoksnis ne tik lėtai džiūsta, bet bedžiūdamas raukšlėjasi, o nuo statmenų paviršių dažai gali ir nutekėti. Geriau dengti plonai du kartus, negu iš karto storai. Antrą kartą dažyti galima tik tada, kai pirmiau dažytasis sluoksnis yra visai išdžiūvęs. Prieš dažant, išdžiūvusi paviršių reikia pasvidinti ir nuvalyti.

Jei į normaliai skiestus dažus pridėsime kiek aliejinio lako, tai dažytasis paviršius ne tik blizgės, bet ir aliejinių dažų sluoksnis bus tvirtesnis. Dar geriau — liesesniais aliejiniais dažais dažytą ir išdžiūvusi paviršių lakuoti bespalviu laku arba paskutinį kartą dažyti emaliniais dažais. Tačiau sienos ir paneliai paprastai dažomi liesesniais matiniais aliejiniais dažais ir paviršius dar patapnojamas tapnotuvu. Norint, kad dažai būtų dar labiau matiniai, į juos galima dėti vaško, kurį reikia ištirpinti terpentine.

Ruošiant matinius spalvotus aliejinius dažus, terpentine ištirpintą vašką patogiausia dėti po to, kai jau nustatyta spalva, tinkamas darbui tirštumas ir dažai perkošti, nes dažai, primaišius vaško, darosi tirštesni ir sunkiau juos perkošti. Dažais su vaško priemaiša dažoma tik baigiant dažymą, t. y. dažant paskutinį kartą, ir, kad lygiau išeitų, paviršius tapnojamas.

Article Categories:
Statyba

Parašykite komentarą