Sau 19, 2023
66 Views
Komentavimas išjungtas įraše Dracena (Dracaena) vertinga ne tik savo dekoratyvinėmis savybėmis

Dracena (Dracaena) vertinga ne tik savo dekoratyvinėmis savybėmis

Written by

Lelijinių (Liliaceae) šeimos. Kilusi iš atogrąžų Afrikos, auga ir Juodosios jūros pakraščiuose. Dracenos stiebą gaubia ilgi, gysloti, bekočiai lapai. Dracena vertinga ne tik savo dekoratyvinėmis savybėmis. Pastaruoju metu iš jos kieto ir tvirto lapų pluošto pradėta gaminti šepečiai. Dracaena Draco L. botanikų nuomone

Drakonmedis yra ilgiausiai pasaulyje gyvenantis medis (apie 6000 metų). Ši dracena nepasižymi dideliu grožiu, tačiau labai nelepi. Daug gražesnė yra D. fragrans Ker-Gawl. tamsiai žaliais lapais ir baltais, stipriai kvepiančiais žiedais. Kambariuose išauga iki 2 metrų aukščio.

Kambaryje dracena mėgsta šviesią, tačiau nuo tiesioginių saulės spindulių apsaugotą vietą. Žiemą ją reikia laistyti retai (1-2 kartus per savaitę) ir laikyti 12-15 laipsnių temperatūroje. Vasarą dracenos lapus reikia plauti ir nuolatos purkšti.

Dracena veisiama sėklomis, stiebo gabaliukais ir viršūniniais ūgiais. Ištįsęs, pasenęs dracenos stiebas pagal viršūnę su lapais įpiaunamas ir įpjova aprišama drėgnomis samanomis. Po kiek laiko nuolat drėkinamose samanose atsiranda šaknelių. Tuomet stiebas visiškai nupjaunamas, o viršūnė pasodinama į vazoną.

Likęs stiebas supjaustomas į 12 centimetrų ilgio gabalėlius, pjūvio vietos apibarstomos sugrūstomis medžių anglimis, ir gabalėliai sudedami į drėgną smėlį. Jiems įsišaknijus ir pradėjus augti daigams. Tinkamiausias. stiebo gabaliukai sodinami į vazonėlius. dracenoms auginti žemių mišinys yra iš 4 dalių velėninės, 2 dalių lapinės žemės ir 1 dalies smėlio. Jaunos dracenos persodinamos kasmet, o senos – kas 2-3 metai.

Skaitykite:

Palmės (Palmae) labiausiai visų mėgiamos ir vertinamos

Kordilina (Cordyline) labai panašios į dracenas

Smidras (Asparagus)

Article Categories:
Gėlės

Comments are closed.