Vas 13, 2024
29 Views
Komentavimas išjungtas įraše Fotografijos atsiradimas iš karto buvo sutiktas pripažinimo

Fotografijos atsiradimas iš karto buvo sutiktas pripažinimo

Written by

Kiekvieno individo egzistavimas apima daugybę nepaprastų atvejų. Spindintys rudens atspalviai, pradinė kūdikio džiaugsmo išraiška, žaismingos branginamo augintinio išdaigos apsnigtame kraštovaizdyje, kelionės į tolimas vietas ir gausiai sunokusių pomidorų vaizdas savo sode – trokštame įsiamžinti. šias patirtis per fotografiją, leidžiančią mums neribotą laiką mėgautis jų teigiamais jausmais.

Fotografijos atsiradimas iš karto buvo sutiktas pripažinimo, žavėdamas žmones nuo pat pradžių. Tačiau dabartinėje skaitmeninėje eroje tradicines popierines nuotraukas išstūmė pažangios technologijos. Beveik visur žmonės turi išmaniuosius telefonus, galinčius bet kuriuo momentu užfiksuoti vaizdus, ​​​​kuriuos vėliau galima patogiai peržiūrėti kompiuteriuose. Nepaisant to, įvairių nuotraukų gamybos įmonių atstovai tikina, kad fizinių spaudinių populiarumas atgimsta.

Vienas iš vyraujančių priežasčių, kurias dažnai pateikia asmenys, kodėl jie pasirenka spausdinti nuotraukas popieriuje, o ne vien tik jas žiūrėti elektroniniuose įrenginiuose, yra būdinga sentimentali vertė, susijusi su fiziniais nuotraukų albumais. Dalijimasis apčiuopiamu albumu ir jo peržiūrėjimas su artimaisiais skatina intymumo ir šilumos jausmą, sukelia teigiamas emocijas. Be to, spausdintos nuotraukos dažnai suskirstomos į albumus, skirtus dovanoti reikšmingomis progomis, tokiomis kaip išleistuvės, jubiliejai ar perėjimo apeigos.

Norint užtikrinti ilgalaikį mūsų nuotraukų malonumą, būtina jas tinkamai laikyti ir prižiūrėti. Kaip tai padaryti efektyviai? Gerbiamos Lietuvos literatūros ir meno archyvo Dokumentų saugojimo, priežiūros ir naudojimo skyriaus vedėjos Alvydos Steponavičiūtės teigimu, visi dokumentai, rankraščiai ir nuotraukos yra kruopščiai saugomi specialiai tam skirtose archyvo patalpose. Šiose patalpose temperatūra automatiškai reguliuojama, kad būtų sudaryta tinkamiausia aplinka šioms vertingoms medžiagoms, kartu reguliuojamas drėgmės lygis. Kiekviena nuotrauka kruopščiai kataloguojama ir saugoma popieriniuose aplankuose arba vokuose be rūgšties. Šios permatomos talpyklos leidžia lengvai peržiūrėti nuotraukas, nereikia dažnai tvarkyti ar netrikdyti nuotraukų.

Kaip galima veiksmingai apsaugoti neįkainojamus momentus, kurie apibrėžia mūsų egzistavimą?

Drėgmė ir intensyvi šviesa kelia didelę grėsmę nuotraukų išsaugojimui.

Vaizdų kūrimas ant popierinių nuotraukų priklauso nuo dažų ir pigmentų, kurie laikui bėgant ir veikiant skirtingoms aplinkos sąlygoms, blunka ir keičiasi spalva. Vadinasi, norint išsaugoti nuotraukas ir kartu su jais esančius albumus, būtina atidžiai stebėti laikymo sąlygas, kad būtų užtikrintas jų ilgaamžiškumas. Net jei nedažnai naršote jų namų nuotraukų kolekciją, patartina retkarčiais išimti jas iš dėžučių, pavartyti albumus ir įvertinti jų būklę, ar nėra galimos žalos.

Drėgmė kelia didelę grėsmę nuotraukų vientisumui. Drėgmės laipsnis tam tikroje erdvėje turi tiesioginės ir neigiamos įtakos užfiksuotų vaizdų kokybei. Kaip aiškino A. Steponavičiūtė, fotografijoms skirtose sandėliavimo vietose optimalu palaikyti 45-55 proc. drėgmės lygį. Jei nuotraukos laikomos pernelyg drėgnoje aplinkoje, pvz., rūsyje arba prastai vėdinamoje sandėliavimo patalpoje, jos gali atsirasti pelėsių, sukibti ir dėl to pablogėti dėl per didelės drėgmės.

Būtina atsižvelgti į oro temperatūrą ir jo nereikėtų ignoruoti. Optimalios nuotraukų saugojimo sąlygos pasiekiamos žemesnėje temperatūroje. Be to, temperatūros svyravimai gali pakenkti nuotraukų išsaugojimui. Pavyzdžiui, palėpė yra netinkama vieta, nes vasarą ji per karšta, o žiemą labai atvės.

Kita rekomendacija – nuotraukas laikyti silpnai apšviestoje aplinkoje, nes jos gali išblukti veikiamos šviesos ir UV spindulių. Rodydami įrėmintas nuotraukas ant sienos, patartina vengti tiesioginių saulės spindulių, nes jie gali greitai sumažinti vaizdų gyvybingumą. Be to, dėl ilgo uždarymo rėmelyje nuotraukos gali prilipti prie stiklo, todėl bandymai juos pašalinti gali pakenkti jų išsaugojimui.

Svarbu nepamiršti, kad nuotraukos ne itin mėgsta dažną ir platų fizinį kontaktą su pirštais. Net jei rankos yra kruopščiai švarios, ant odos esantys riebalai ar prakaitas gali palikti ilgalaikius pėdsakus nuotraukos paviršiuje. Laikui bėgant dėl ​​to gali pakisti vaizdo spalvos tose vietose, kurios buvo stipriai paliestos, o tai gali atskleisti pačių pirštų kontūrus.

Kaip išsaugoti vertingiausius gyvenimo prisiminimus

Nuotraukų albumas taip pat gali pakenkti.

Paprastai didžiąją dalį savo popierinių nuotraukų sujungiame į tam skirtus nuotraukų albumus, o likusios, kurių negalima talpinti, yra saugomos įvairiose dėžėse. Tačiau svarbu pripažinti, kad tik nuotraukų albume esančių nuotraukų nuolatinis saugumas nebūtinai gali būti teisingas.

Tvarkant nuotraukas albume, būtina vengti jų klijuoti prie puslapių bet kokiomis klijais, ar tai būtų klijais, ar juostele. Tokios praktikos reikėtų griežtai vengti dėl tokių priedų negrįžtamumo ir neigiamo poveikio, kurį ilgainiui jie gali turėti popieriaus ir dažų pigmentams, taip pakenkdami viso vizualiai patrauklaus vaizdo vientisumui.

Jei pasirinksite nuotraukas laikyti konteineriuose, patartina užtikrinti, kad jos liktų išskleistos, neperpildydami vienos dėžės. Jei to nepadarysite, nuotraukos gali netyčia išslysti iš vietos stalčiuje ir deformuotis jų kraštai. Be to, bet koks bandymas ištaisyti tai ištiesinant popierių gali sugadinti, pvz., įtrūkti ir suskilti.

Horizontalioje krūvoje išdėstyti vaizdai turi polinkį prilipti vienas prie kito, ypač esant aplinkos kintamiesiems, pvz., svyruojančiai kambario temperatūrai arba padidėjusiam drėgmės lygiui. Todėl nuotraukas patartina laikyti vertikaliai, metaliniame, mediniame arba tvirto kartono inde, užtikrinant minimalų suspaudimą.

Kaip išsaugoti brangiausius gyvenimo prisiminimus

Teikti informaciją ateities kartoms

Šiuo metu žmogus turi visapusišką kiekvienoje nuotraukoje pavaizduotų asmenų, tautų ir svarbiausių momentų supratimą. Tačiau būsimi žiūrovai gali susidurti su sumišimu ir abejingumu šiems vaizdo įrašams. Norint išvengti tokio bauginančio scenarijaus, būtina kruopščiai komentuoti ir suskirstyti šių nuotraukų turinį į kategorijas. Suskirstykite juos į tam skirtus langelius pagal temą, chronologine tvarka arba bet kokiu pageidaujamu išdėstymu, kad būtų lengviau juos rasti. Be to, naudokite kartonines pertvaras, kad vertikaliai atskirtumėte nuotraukas, panašias į kruopščiai sutvarkytą dokumentų spintelę, taip užtikrinant greitą prieigą prie norimų vaizdinių pasakojimų.

Patartina pateikti aprašymus dėl nuotraukų vaizdavimo ir turinio. Tačiau rekomenduojama nenaudoti tušinuko, nes dėl per didelio spaudimo dešinėje nuotraukos pusėje gali būti aiškiai matomas raštas, o tokių rašiklių rašalas laikui bėgant blogėja. Šiai konkrečiai užduočiai tikslingiau naudoti nuolatinius rašiklius.

Pateikite išsamią informaciją apie jums svarbias nuotraukas, įskaitant pavaizduotų asmenų tapatybę, nuotraukos vietą, jos darymo datą, asmenų amžių ir užfiksuotą progą. Nors šiuo metu jums tai neatrodo labai svarbu, šie glausti sakiniai gali tapti vertingais ir patraukliais atradimais ateities kartoms, pavyzdžiui, jūsų anūkams ar proanūkiams.

Kaip išsaugoti vertingiausius gyvenimo prisiminimus

Kokių veiksmų reikėtų imtis, jei nuotrauka sugadinta?

Neįmanoma visiškai atkurti sulankstytų, supelijusių, išblukusių ar saulės nublukusių nuotraukų jų pirminės išvaizdos. Turint negatyvą ar skaitmeninę kopiją, sugadintą spaudinį patartina išmesti ir sukurti naują. Tačiau dėl senovinių ir neaiškių nuotraukų, kurių kilmė neaiški, profesionalūs nuotraukų restauravimo ekspertai gali pasiūlyti savo patirtį ir pagalbą.

Daugumoje fotolaboratorijų teikiamos perfotografavimo, retušavimo, atnaujinimo ir taisymo paslaugos, leidžiančios profesionalams senas, suplėšytas ar sugadintas nuotraukas paversti nesugadintomis. Šių paslaugų kaina skiriasi priklausomai nuo nuotraukos gedimo masto ir reikalingų darbų lygio – nuo ​​kelių eurų iki kelių dešimčių eurų.

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.