Sau 16, 2024
36 Views
Komentavimas išjungtas įraše Jeigu vaikas prie dienos režimo neįpratintas

Jeigu vaikas prie dienos režimo neįpratintas

Written by

Jeigu vaikas prie dienos režimo neįpratintas. Nėra vaikų, kurie negalėtų iprasti prie dienos režimo, jeigu tas režimas sudarytas atsižvelgiant į mažojo amžiaus ir individualius ypatumus. Bet pasitaiko nemažai tariamai gailestingų suaugusiųjų, kurie maitina ir migdo vaikus chaotiškai, manydami atsižvelgią į mažojo ,,norus”. Sakysim, jiems pavyksta tinkamai išsiaiškinti nors tai labai abejotina! – mažo vaiko poreikius. Bet juk ir pačius poreikius reikia reguliuoti. Dažnai vaikas būna neipratintas prie režimo ne dėl tokios štai ,,principingos pozicijos”, o todėl, kad suaugusieji laiku nežinojo reikalingų dalykų arba čia jau turėjo reikšmės kokios nors ypatingos aplinkybės.

Bet šiaip ar taip išryškėjantis mažojo netinkamas elgesys ar elgesio trūkumai verčia visus anksčiau ar vėliau imtis jo gyvenimo reguliavimo. Atvirai sakant, tai sudėtinga, bet, žinoma, įmanoma – jeigu suaugusieji bus nuoseklus ir turės bent kiek ištvermės. Tai, be abejo, nereiškia, kad reikia abejingai žiūrėti į verkiantį kūdikį. Juk esama būdų jam nuraminti nesutrikdant tos dienotvarkės, prie kurios jūs ryžotės jį įpratinti: galima duoti atsigerti, sudominti žaisliukais, paguldyti į kitą vietą…

Kad vaikas pradėtų pratintis užmigti reikiamu laiku, išneškite dieną jį miegoti į lauką (į verandą, balkoną), ir jau per keletą dienų vaikas pamėgs siūlomą dienotvarkę. Kad režimo laikytis būtų nesunku, svarbu ne tik kad pats režimas būtų taisyklingas. Ypatingų keblumų nepatiriama, jeigu ir miegama, ir maitinama, ir nemiegama palankiomis sąlygomis. Tokias sąlygas sudaryti svarbus jūsų uždavinys.

Miegas Nuo to, ar jūsų kūdikis miegos tiek, kiek reikia miegoti jo amžiaus vaikui, ir ar jo miegas vertingas, labai priklauso jo fizinė ir emocinė būsena. Gerai išsimiegojęs mažiukas yra linksmas, žvalus, smagus; jis su apetitu valgo, žaidžia su suaugusiaisiais. Bet jeigu jis miega nepakankamai, prastai, esti dirglus, aikštingas arba, afvirkščiai, glebus. Tada ne tik sutrumpėja nemiegojimo laikas prastas būna ir pats miegas: susijaudines vaikas sunkiai užmiega. (Tai gali suaugusiuosius suklaidinti nenoris miegoti ir apskritai reikią sutrumpinti miego laiką.)

Kaip miega jūsų vaikas. Pažiūrėkite, kaip kūdikis miega. Miegančiojo ..elgesys” keičiasi keletą kartų. Štai jis guli nejudėdamas, jo akys stipriai užmerktos, veidelis ramus, kvėpavimas lygus ir gilus. Tai kietojo miego labai vertingas fiziologiniu požiūriu: centrinė nervų sistema periodas
gerokai nuslopinta, visas organizmas atsipalaidavęs, įvairių jo sistemų veikla sulėtėja. Tai vertingiausias poilsis, vadinasi, ir gyvybinės jėgos atsigauna ypač intensyviai. Bet praeina 10-15 minučių, ir mažasis be jokios priežasties ima neramiai judėti, kreksėti, kartkarčiais net rikteli. Kvėpuoti pradeda nelygiai, tankiau, primerktos akys juda. Bet vaikas ir dabar dar miega, tik prasidėjo paviršutinis miego periodas, vaikas ima sapnuoti.

Visiems vaikams pirmaisiais gyvenimo metais būdingos tos dvi miego rūšys, ir juo mažesnis vaikas, juo ryškiau jos skiriasi. Per naktį kietas ir paviršutinis miegas gali kaitaliotis net 8-10 kartų. Ilgainiui kietas miegas pailgėja, o paviršutinis sutrumpėja (nuo 15-20 iki 45 minučių; paviršutinio miego rodikliai išsidėstys atvirkščia tvarka). Jei tėvai žino kūdikio miegą esant banguotą, tai jie nepamanys, kad vaikas pabudo, kai jis dar miega paviršutiniu miegu. Deja, daugelis klysta.

Manydami, kad vaikas pabudo, tėvai griebiasi priemonių” – ima ji ant rankų, bando supti, duoda čiulptuką. Ir štai dabar vaikas tikrai nubunda. Vieną kartą taip pasielgiama, antrą – ir vaikas jau laukia tokių priemonių”, verkia jų nesulaukęs. O juk tėvai turėjo tiesiog neskubėti daryti išvadų ir nejudinti miegančio kūdikio…

Ar reikia vaikui ,,migdomųjų”? Miegas natūralus vaiko poreikis. Todėl paprastai vaikai gali užmigti be jokio papildomo poveikio. Deja, kartais be reikalo kūdikis migdomas specialiai – jis supamas, tapšnojamas, suaugusiųjų saugomas. Ir štai įpratęs, sakysim, užmigti supamas. šiek tiek svaigstančia galvute, vaikas jau nebegali be to apsieiti… Gal verčiau stengtis sudaryti būtinas, paprastas sąlygas, kad vaikas greitai užmigtų ir gerai miegotų?

Stenkitės migdyti vaiką nustatytu laiku. Prie to ipratęs, jis ne tik greičiau užmigs, bet ir kiečiau miegos. Aišku, nebūkime pernelyg pedantiški. Būtų negerai stengtis migdyti mažiuką minutės tikslumu, nepaisyti, kaip praėjo visa jo diena, kiek ir kaip jis miegojo anksčiau, kokia jo nuotaika.

Nuo nemiegojimo prie miego kūdikis turi pereiti pamažu. Nejaudinkite vaiko prieš miegą! Bet štai kas dažnai pasitaiko: visi sugrįžo namo po darbų; ir tėtei, ir mamai, ir močiutei malonu pažaisti su mažiuku. pasiklausyti jo juoko; kūdikis ploja katučių, kvatoja mėtomas į viršų… Ateina metas gulti, o jis negali užmigti. Kai prieš miegą ramioje aplinkoje švelniai ir meiliai vaiką kalbinate, kartu parengiate jo nervų sistemą pereiti į ramybės būseną.

Tai bendras teiginys, tinkantis ir naujagimiui, ir kūdikiui. Bet, savaime aišku, kas mėnesį atsiras naujų mažojo elgesio bruožų, į kuriuos teks atsižvelgti. Sakysime, keturių mėnesių kūdikiui jau gali trukdyti užmigti tai, ką jis mato aplink save. Todėl ant jo lovelės šono reikia užmesti paklodėlę.

Mažasis, galimas daiktas, ją nutrauks ir vėl dairysis. Nepaverskite to žaidimu. Arba visai nekreipkite dėmesio į jo išdaigą, arba ramiai pataisykite paklodėlę ir neparodykite susižavėjimo savo kūdikio gudrumu ir miklumu.

Aštuonių mėnesių vaikas jau daug moka. Jam patinka nauji judesiai, kurių jis yra išmokęs arba dar mokosi. Štai jis ir atsisėda lovelėje, ir atsistoja, bando žingsniuoti. Bet tuo metu jis jau pradeda suprasti kalbą, todėl pasakykite jam, kad sėsti ir stoti negalima, kad reikia gulėti. miegoti, Beje, kai kuric vaikai greičiau užmiega truputį pasikuitę, vieni palikti, (Remdamiesi savo praktika, pasirinksite, kaip elgtis.)

Kūdiki, kuriam greit sukaks metai, galima jau ir patį skatinti ruoštis miegoti. Paprašytas jis pakelia rankutes, ir jus nuvelkate jo marškinėlius, jusų padedamas jis gali nusimauti kelnytes. randa pižamą ir paduoda jums, jūsų padedamas ilipa į lovelę, atsigula.

Sudarykite vaiko miegui tinkamas salygas. Kambaryje turi būti tylu. žiūrékíte, kad elektra ar saulé nešviestų valkui tiesiog i veidą. Klysta tie, kurie mano, kad vaiką verta pratinti miegoti ryškioje šviesoje. kad jo nejaudina triukšmas ir galima palikti įjungtą radijo aparatą ar televizorių. Net jeigu kûdikis ir nepabus nuo klausos ar regėjimo dirgiklių. smegenys visa tai jaučia – ir pailsima prastai.

Kita vertus, vargu ar naudinga siekti absoliučios tylos ir tamsos. Tokios sterilios” salygos visada nejmanomos. Ir ar nepasidarys taip. kad vaikui trukdys miegoti mažiausias šlamesys ar prieblanda Ramiai kietai miegoti kūdikiui padeda tinkamos higieninės sąlygos. Lovelė turi būti patogi, lygi, stangri; pagalvėlė – nedidelė. Ciužiniai. pagalvės, antklodės iš pükų ir plunksnų kaitina vaiką, taip pat trukdo jam palogiai, laisvai gulėti. Miegoti nepatogu ir vežimėlyje – kūdikis turi miegoti tik savo lovelėje!

Pastatykite ją atokiau nuo krosnies ar radiatoriaus, ne skersvėjyje. Bet oras čia turi cirkuliuoti laisvai – todėl nerekomenduotinos širmos. pertvaros, užuolaidos. Gera, kai tyras orasi kambarį plūsta per visą kūdikio miegą. tai dėl kurių nors priežasčių neįmanoma.— prieš miegą dar kartą gerai išvėdinkite kambarį. Dieną vaikui geriausia miegoti lauke visais metų laikais. Vasarą guldykite kūdikį pusiau šešėlyje, šaltu metų laiku – užuovėjoje.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.