Lie 20, 2020
189 Views
Komentavimas išjungtas įraše KUR IR KADA ATSIRADO POPIERIUS?

KUR IR KADA ATSIRADO POPIERIUS?

Written by

Pirmiausia išsiaiškinsime kas yra popierius. Popierius tai suklijuota ir plonais sluoksniais supresuota celiuliozė (medžiaga, kuri yra pagrindinė sudėtinė augalų ląstelių apvalkalų dalis). Žodis popierius kilęs iš papiruso augalo pavadinimo; iš papiruso stiebo senovės egiptiečiai gamindavo rašomąją medžiagą. Tačiau papiruso perdirbimas Egipte neturi nieko bendra su popieriaus gamyba. Popierių gaminti pradėta II-ojo m. e. amžiaus pradžioje Kinijoje. o europiečius to darbo“ išmokė arabai.

Ilgus metus popieriaus gamybos technologija nesikeitė. Popieriaus masė buvo gaunama iš medvilninių arba lininių skudurų. jungiant šią masę su kalkių skiediniu arba pelenais. Perdirbant rankomis, popieriaus masė pirma būdavo užmaišoma su vandeniu katile, o paskiau porcijomis semiama ir dedama į stačiakampę formą. Išeidavo popieriaus lapas. Popieriaus nedaug tebuvo gaminama, ir jis atsieidavo labai brangiai.

1799 metais, po prancūzų Robero ir brolių Fudrinje išradimų. popierių buvo pradėta gaminti ilgomis juostomis ir žymiai daugiau. Ėmus popierių gaminti tiesiog iš medienos, kaip pagrindinės žaliavos, sumažėjo jo kaina.

Didžiulę pažangą šioje srityje geriausiai apibūdina skaičiai apie laikraštinio popieriaus gamybą. Mūsų laikais popieriaus mašina per minutę pagamina apie 350 metrų popieriaus aštuonių metrų pločio. Taigi per dieną ji gali pagaminti apie dešimt vagonų laikraštinio popieriaus.

Article Tags:
· · · · ·
Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.