Vas 14, 2024
35 Views
Komentavimas išjungtas įraše Prieš kelerius metus lėto maisto koncepcija Lietuvoje susilaukė nemažo populiarumo

Prieš kelerius metus lėto maisto koncepcija Lietuvoje susilaukė nemažo populiarumo

Written by

Prieš kelerius metus lėto maisto koncepcija Lietuvoje susilaukė nemažo populiarumo prieš pasaulinį populiarumo augimą. Šis judėjimas yra sąmoningas priešnuodis vyraujančiai greito maisto kultūrai ir siautulingam šiuolaikinio gyvenimo tempui.

Vis dažniau renkamės sveikesnius gaminimo būdus, tokius kaip kepimas garuose, kepimo rankovių naudojimas ar keptuvė. Nepaisant to, gali būti, kad didžiausias vitaminų ir mineralų kiekis išsaugomas maiste, kuris ruošiamas palaipsniui ir žemesnėje temperatūroje.

Teigiami dalykai

Idėja gaminti maistą 60–70 laipsnių temperatūroje 7–8 valandas gali pasirodyti neįtikėtina, tačiau ši kulinarinė technika vis labiau populiarėja tarp gerbiamų šefų geriausiose ir žinomiausiose maitinimo įstaigose. Kruopštus lėto virimo žemesnėje temperatūroje procesas ne tik duoda puikių rezultatų (sultingas ir be perteklinio riebalų kiekio), bet ir turi nepaprastą naudą sveikatai. Būtent dėl ​​ilgalaikio poveikio žemoje temperatūroje maistas išsaugo optimalų pagrindinių maistinių medžiagų kiekį.

Tačiau lėto gaminimo žemesnėje temperatūroje metodų naudojimas suteikia daug naudos. Tai ne tik skatina sveikesnį ir malonesnį rezultatą, bet ir yra labai patogu. Galimybė ruošti visus ingredientus vienu metu, tereikia juos sudėti į troškinimo indą ir įdėti į orkaitę arba lėtą viryklę. Pasirinkus norimą programą ir kantriai laukiant rezultatų, virtuvėje nebereikia nuolatinio budrumo. Dėl to patiekalas bus paruoštas be vargo, nededant papildomų pastangų.

Būtina, kad tokią mėsą būtų galima laipsniškai kepti žemesnėje temperatūroje, o tai ne visada įmanoma, kai naudojami įprasti gaminimo būdai. Pavyzdžiui, tradiciškai orkaitėje paruošta ėriena arba jautiena gali būti kietos ir elastingos tekstūros, o gaminant lėtą ir žemoje temperatūroje gaunamas švelnus ir sultingas rezultatas.

Lėto maisto judėjimas, kuriam būdingas ketinimas pabrėžti kokybę, o ne greitį, ir skatinti tvarius ir vietinės kilmės ingredientus, siekia skatinti apgalvotą ir sąmoningesnį požiūrį į maisto vartojimą.

Prieš kelerius metus lėto maisto koncepcija Lietuvoje, o dar anksčiau pasauliniu mastu, sulaukė nemažo atgarsio. Šis klestintis judėjimas yra labai reikalingas priešnuodis vyraujančiai greito maisto kultūrai ir nenumaldomam šiuolaikinio gyvenimo tempui. Lėto maisto filosofijos šalininkai didelę reikšmę teikia įvairių maisto produktų išsaugojimui, skatina vertinti pagrįstą produktų pasirinkimą, skanauti ir pasimėgauti valgiais. Be to, šis judėjimas atkakliai palaiko išskirtinai natūralų maistą, auginamą nenaudojant jokių dirbtinių priedų ar cheminių medžiagų.

Lėto maisto judėjimo pradžią galima atsekti Italijoje 1986 m., sutampančiu su pirmosios greito maisto įstaigos atidarymu Milane. Šis judėjimas atsirado ne tik kaip reakcija prieš seną itališką bendrų šeimos valgių tradiciją, bet ir dėl šio restorano vietos istoriniame pastate. Vietiniai skanios ir aukštos kokybės virtuvės šalininkai nuėjo taip toli, kad suformulavo manifestą, ragindami asmenis boikotuoti greito maisto kultūrą. Todėl 1989 metais oficialiai buvo įkurtas Lėto maisto judėjimas, pritraukęs ne tik italus, bet ir įvairių tautų asmenis. Šiuo metu judėjimas turi daugiau nei 100 000 narių ir yra pasiekęs pasaulinį atstovų iš daugiau nei 150 šalių.

Šia iniciatyva taip pat skiriamos padėkos už pastangas, kuriomis siekiama išsaugoti natūralią biologinę įvairovę, steigiant bendruomenes, kurios teikia pirmenybę žmonių gerovei, pripažįstant lėto maisto ir atsipalaidavusio gyvenimo būdo potencialą, apsaugantį mus nuo žalingo greito gyvenimo ritmo, kuris dominuoja mūsų gyvenime. .

Lėto maisto ideologija apima kruopštų gaminimo procesą, kuris paprastai trunka 7–8 valandas. Šis kulinarinis požiūris apima specializuotų virtuvės reikmenų arba orkaitės metodų naudojimą.

įvairūs troškiniai

Siekiant palengvinti gaminimo procesą, buvo sukurta daug naujoviškų prietaisų, įskaitant puikias lėtas virykles. Šie puodai yra įvairių konstrukcijų, talpų ir funkcijų, tačiau pagrindinė jų paskirtis išlieka nuosekli – be vargo ruošiant maistą žemoje temperatūroje. Tiesiog sudėjus norimus ingredientus į puodą, sureguliavus laikmatį ir kantriai laukiant puikaus rezultato, galima be vargo pasiekti kulinarinį meistriškumą.

Lėta viryklė siūlo daugybę kulinarinių galimybių, leidžiančių be vargo paruošti skanią košę, sriubą, troškinį ir net desertus. Permatomas stiklinis dangtelis suteikia unikalią galimybę stebėti gaminimo procesą tiesiai ant valgomojo stalo. Be to, dėl kompaktiško dydžio jį patogu neštis į atokias vietas, tokias kaip sodyba, kur gali nebūti įprastų orkaičių ar viryklių. Kita vertus, greitpuodžiai yra patogūs naudoti ir nesukelia jokių ypatingų sunkumų. Be to, abiejų tipų viryklės atlieka dvejopą paskirtį – ne tik gaminti maistą, bet ir išlaikyti jūsų patiekalus šiltus, užtikrinant, kad pietūs išliktų ideali temperatūra, kol kiekvienas šeimos narys grįš namo.

Jei nesate linkę pirkti papildomų lentynų, alternatyvus būdas būtų išnaudoti šiuolaikinių orkaičių galimybes gaminti maistą palaipsniui žemesnėje temperatūroje. Šie pažangūs prietaisai dažnai turi automatinio išsijungimo ir šilumos sulaikymo funkcijas, užtikrinančias, kad paruoštas maistas ilgą laiką išliks šiltas. Tačiau būtina atkreipti dėmesį į tai, kad naudojant šį lėto gaminimo būdą, būtina naudoti tinkamą indą su dangčiu. Jei dangčio nėra, maistą galima uždengti folija, nors tai gali pasirodyti ne taip patogu.

Patarimai eksperimentuotojams

• Kuo šviežesnės daržovės ir mėsa, tuo geriau. Todėl prieš pirkdami įsitikinkite, kad pasirinkote tinkamą produktą. Be to, „Slow Food“ filosofijos šalininkai kviečia rinktis mūsų regione užaugintą maistą. Manoma, kad šalia augantį maistą ne tik geriau virškiname, bet iš jo pasisaviname daugiausiai vitaminų ir kitų naudingų medžiagų.
• Pasirinkite tinkamą mėsą. Jei gaminate liesą mėsą, ji gali būti sausa arba žalia. Lėtai kepti geriau tinka riebesnė mėsa arba mėsa su kaulais, pavyzdžiui, kiaulienos mentė, jautienos šonkauliai, ėrienos blauzdos ir kt. Tačiau, jei tikrai norite lėtai virti kiaulienos nugarinę ar vištienos krūtinėlę, galite tai padaryti. Tikrai, vėliau reikėtų pagalvoti apie padažą, kurį apliesite ant mėsos. Taip pat, kad virta liesa mėsa būtų sultinga, ją galima smulkiai sukapoti, sumaišyti su padažu, šiek tiek pakepinti.
• Jei mėsoje yra daug riebalų, prieš kepant reikia pašalinti dalį riebalų, pavyzdžiui, nupjaunant juos kartu su oda.
• Kad mėsa būtų itin sultinga, ją prieš troškinant rekomenduojama apkepti keptuvėje. Jei norite storesnės plutos, prieš kepdami mėsą pamilkite.
• Gamindami nekelkite dangčių daugiau nei reikia ir nemaišykite produktų šaukštu – leiskite jiems virti lėtai. Priešingu atveju gaminimas užtruks ir gali neduoti norimų rezultatų.
• Lėtai kepama mėsa dera su šviežiomis daržovėmis ir įvairiais žalumynais. Be to, ši mėsa gali būti naudojama mėsainiams gaminti.
• Ne tik gaminkite, bet ir valgykite lėtai. Kuo geriau kramtysite maistą, tuo lengviau jį virškins jūsų kūnas. Žinoma, nepersivalgykite.

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.