Kov 20, 2022
115 Views
Komentavimas išjungtas įraše Žiedadulkių ir jų ekstraktų stimuliuojantis vaidmuo ir terapinis efektas

Žiedadulkių ir jų ekstraktų stimuliuojantis vaidmuo ir terapinis efektas

Written by

Nustatyta, pavyzdžiui, kad erškėčio žiedadulkės skatina šlapimo išsiskyrimą, ardo inkstų akmenis, grikio žiedadulkės turi daug rutino (vitamino P), kuris stiprina kapiliarų sieneles, apsaugo nuo kraujo išsiliejimų, mažina kraujo krešėjimą, sustiprina širdies raumens susitraukimą; čiobrelio žiedadulkės yra nepakeičiamos kraujotakai pagerinti, turi tonizuojančių savybių.

Kai kuriais duomenimis, žiedadulkės kartu su bičių medumi sėkmingai vartojamos hipertoninei ligai gydyti. Taip pat nustatyta, kad žiedadulkės puikiai reguliuoja virškinamojo trakto, žarnyno funkcijas, padidina apetitą, vartojamos sergant neurozėmis, nervine depresija, neurastenija, diabetu. Prancūzų mokslininkai žiedadulkėse aptiko medžiagą, kuri veikia kai kuriuos patogeninius mikroorganizmus kaip antibiotikai. Upsalos ir Lundo (Švedija) universitetų terapijos klinikų duomenimis, žiedadulkių ekstraktai teigiamai veikia sergančiuosius priešinės liaukos (prostatos) ligomis.

Žinoma, kad sergantiesiems lėtiniu alkoholizmu dar būna vitaminų ir baltymų nepakankamumas. Ispanų mokslininkų duomenimis, žiedadulkių vartojimas po 5-15 g per dieną duoda gerą terapinį efektą gydant susilaikymo (abstinencijos) sindromą, kuris yra alkoholio nevartojimo padarinys. Mokslininkai taip pat išreiškė nuomonę, kad medus turi geriatrinių (atjauninančių) savybių, nes jame yra augalų žiedadulkių, kurios teigiamai veikia karštantį organizmą.

Bulgarijos mokslininkai vieno iš senelių namų klinikiniame skyriuje nustatė, kad žiedadulkės teigiamai veikia senelių fizinę ir psichinę būseną. Pastebėtas žiedadulkių ir jų ekstraktų stimuliuojantis vaidmuo ir terapinis efektas gydant odos, ypač veido, ligas. Dabartiniu metu kai kuriose šalyse, pavyzdžiui, Ispanijoje, Prancūzijoje, Rumunijoje, žiedadulkių ištraukos vartojamos kosmetikoje; jų dedama j kosmetinius tepalus (pomadas), losjonus, kremus ir kitus preparatus.

Tarptautiniame apiterapijos (gydymas bitininkystės produktais) simpoziume 1974 metais dauguma mokslinių pranešimų buvo skirta žiedadulkių biologiniam ir terapiniam veikimui. Pastaraisiais metais kai kuriose šalyse pasirodė naujų gydomųjų ir kosmetinių preparatų, kuriuose yra žiedadulkių ir kitų bitininkystės produktų. Pavyzdžiui, Rumunijoje gaminamos granuliuotos žiedadulkės, polenovitalis — tabletės iš žiedadulkių ir bičių pienelio, tenapinas — maitinamasis veido losjonas, dermapinas losjonas plaukams su bičių pieneliu ir žiedadulkėmis.

Article Categories:
Gėlės

Comments are closed.