Sau 10, 2023
59 Views
Komentavimas išjungtas įraše Žiemė (Vinca) – daugiametis augalas

Žiemė (Vinca) – daugiametis augalas

Written by

Nors tai nėra pats naujausias ar ryškiausias augalas sodininkystėje, dėl naujausių Žiemė veislių (Vinca) jis yra dažnas kambarinis augalas, į kurį verta atkreipti dėmesį. Sodininkai daug dirba, kad įneštų naujų spalvų augalams su ryškiais žiedais, kuriuos lengva pradėti nuo sėklos, todėl šis augalas yra dar geidžiamesnis.

Žiemė lapai yra tamsiai žali ir odiški, o žiedai nuo rausvos iki alyvinės spalvos. Jie greitai auga ir gali siekti 15–45 cm aukščio. Tačiau Žiemė yra nuodinga šunims, katėms ir žmonėms.

Žiemė augalams klestėti reikia daug šviesos, tačiau jie gali išgyventi ir daliniame pavėsyje. Tačiau jei pavėsis per tankus, augalai gali sustingti.

Geriausios sąlygos Žiemė augti yra gerai nusausintoje dirvoje, į kurią įpilama šiek tiek komposto ar smėlio, kad būtų pagerintas drenažas. Žiemė taip pat gali būti auginamas pakeltose lysvėse ar konteineriuose, jei naudojamas vazonų mišinys gerai nusausina.

Svarbu Žiemė neperlaistyti, nes jos geriausiai auga sausoje dirvoje. Jei jūsų sode reguliariai lyja krituliai, žiemą jų laistyti visai nereikės.

Šis augalas geriausiai auga karštu ir drėgnu oru, tačiau pasodinus per anksti vėsų pavasarį, rudenį atvėsus orams jis pradės nykti.

Į lysvę įdėjus komposto ar lėtai veikiančių trąšų, augalai gali gauti augimui reikalingų maistinių medžiagų. Tačiau vazonuose auginamus augalus reikia šerti dažniau, nes nutekėjus vandeniui dirvoje esančios maisto medžiagos išsiplauna.

Šį augalą galima dauginti ankstyvą rudenį imant auginius, o žiemą – įšaknijus vandenyje. Įsišaknijusius auginius galima sodinti į žemę žiemos pabaigoje, kad išaugintų daigynų augalus, kuriuos būtų galima sodinti kitą pavasarį, atšilus orams.

Norėdami užsiauginti Žiemė iš sėklų, pradėkite jas patalpose likus keliems mėnesiams iki numatomų paskutinių šalnų. Sėklas uždenkite kažkuo, kas užblokuotų šviesą, o jei reikia, naudokite papildomą šilumą, kad palaikytumėte 20 laipsnių Celsijaus temperatūrą. Kai daigai sudygsta, palaipsniui per savaitę arba 10 dienų laikykite juos lauko sąlygomis prieš sodindami į sodą.

Kad paskatintumėte žiemos žydėjimą, pasirūpinkite, kad augalas gautų pakankamai saulės šviesos ir kad žemė nebūtų per drėgna.

Žiemė augalams gali pakenkti ligos ir kenkėjai. Grybelinės ligos, tokios kaip lapų dėmėtumas, botrito puvinys ir šaknų puvinys, gali klestėti drėgnomis, sustingusiomis sąlygomis. Norėdami kovoti su šiomis problemomis, retinkite augalus ir pašalinkite pažeistus lapus. Papildomai apsaugai galima naudoti ir fungicidą.

Jei jūsų Žiemė lapai geltoni ir sausi, tikėtina, kad perlaistote augalą. Norėdami patikrinti, įkiškite pirštą į dirvą. Jei dirva permirkusi, pageltę ir vytantys lapai rodo per daug drėgmės ir juos lengva pašalinti.

Article Categories:
Gėlės

Comments are closed.