Lap 30, 2022
131 Views
Komentavimas išjungtas įraše Blogas miegas. Nemigos priežasčių daug

Blogas miegas. Nemigos priežasčių daug

Written by

Blogas miegas. Nemigos priežasčių daug. Vienos iš jų yra objektyvios, kurios sukelia vaikui nemalonius jutimus, ir jis nemiega, verkia. Kūdikis nemiega dėl alkio ar troškulio, apsišlapinęs ar išsituštinęs, susilaikius žarnyne dujoms, užkietėjus viduriams, skaudant pilvą.

Taip pat jis blogai miega, kai serga sloga, ausų uždegimu, būna per šiltai ar per šaltai užklotas. Šiais atvejais svarbiausia išsiaiškinti nemigos priežastis ir jas pašalinti. Kad kūdikis nepabustų dėl alkio, jį reikia prieš naktį nustatytą valandą gerai pamaitinti, o pabudusio naktį jokiu būdu nemaitinti, nes įprasta naktį valgyti. Galima tik pagirdyti arbata. Nusišlapinusį ar išsituštinusį kūdikį reikia pervystyti, patikrinti, ar ne per šiltai apklotas. Jeigu kūdikis serga, pavyzdžiui, sloga, ausų uždegimu, be abejo, reikia gydyti pagrindinę ligą, kuri trukdo vaiko miegui.

Kitos nemigos priežastys yra netinkama kūdikio priežiūra ir auklėjimas nuo pat pirmųjų gyvenimo dienų. Kūdikis, pripratęs prie čiulptuko, pabunda ir rėkia ji išmetęs iš burnos; pripratęs būti supamas, pabunda vos tik nustojus jį supti; pripratęs miegoti tamsoje, pabunda uždegus šviesą; pripratęs miegoti absoliučioje tyloje, pabunda nuo mažiausio triukšmo; pripratęs būti laikomas ant rankų, pabunda guldomas į lovutę.

Kaip elgtis su šiais kūdikiais, kaip juos užmigdyti?
Paprasčiausias patarimas: nepratinkite kūdikio prie čiulptuko, supimo, rankų, absoliučios tylos, tamsos ir kt.

Ką daryti, kai vaikas prie šių ,,raminimo” priemonių pripratęs?
Tokiais atvejais reikia stengtis atpratinti, bet tai atlikti sunkiau negu pripratinti. Tam reikia visų šeimos narių sutarimo ir tvirto nusistatymo. Iš pradžių, negavęs čiulptuko, nesupamas arba neimamas ant rankų, kūdikis verkia, nervinasi. Jei jis sotus ir verksmui nėra kitų priežasčių, nekreipkite į tai dėmesio. Jei jums užteks ryžto ir kantrybės, tai po kelių dienų kūdikiui šių ,,raminimo” priemonių nebereikės.

Panašiai reikia elgtis ir kūdikį pratinant prie šviesos bei garsų. Be abejo, migdant kūdikį, reikia vengti, kad tiesioginiai šviesos spinduliai jam kristų į akis, bet stalinė lempa ar toršeras, nukreipti nuo kūdikio lovutės, miegui netrukdo. Migdant ir kūdikiui. miegant, triukšmauti nereikia, bet pratinti jį prie švelnios, tylios muzikos visuomet galima.

Article Tags:
· · ·
Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.