Gru 2, 2022
98 Views
Komentavimas išjungtas įraše Mamos dažnai skundžiasi blogu vaikų apetitu

Mamos dažnai skundžiasi blogu vaikų apetitu

Written by

Vaikas nevalgo. Mamos dažnai skundžiasi blogu vaikų apetitu. Tam priežasčių daug. Skiriamos trys apetito sutrikimų rūšys: 1) tariamoji apetito stoka; 2) nervinės kilmės apetito stoka; 3) organinės kilmės apetito stoka. Tariamoji apetito stoka tokia, kai kūdikis valgo normaliai, jo kūno masė auga gerai, tik mamai atrodo, jog vaikas mažai suvalgo. Įsidėmėkite, kai vaiko masė auga normaliai, nesistenkite suvalgydinti daugiau maisto ir nesijaudinkite, jei kartais jis suvalgo mažiau. Vaikai, kurių medžiagų apykaita yra lėtesnė, valgo mažiau, bet jiems to visiškai užtenka energijos poreikiams ir normaliai augti masei.

Nervinės kilmės apetito stoka. Norėdamos vaikams gero, neretai mamos juos maitina be jokios tvarkos. Labai dažnai per jėgą kemša maistą, valgantiems seka pasakas ar nukreipia nuo valgio jų dėmesį įvairiais žaidimais ar žaislais. Žinokite, norinčiam valgyti vaikui, vos pamačius maistą, pradeda išsiskirti seilės ir virškinimo sultys. Tačiau, kai jis nenori valgyti, bet maitinamas, juo labiau per jėgą, tai virškinimo sultys nebeišsiskiria ir vaikui tikrai sunku nuryti kąsnį.

Šitaip maitinamas jis protestuoja, verkia, keliasi nuo stalo, o verčiamas valgyti vemia, skundžiasi pilvo skausmais ir kt. Greitai vaikui maitinimas tampa nemaloniausia prievole. Nors vaikas būna ir išalkęs, bet, prisiminęs maitinimą, nustoja apetito, o pamatęs maistą, jaučia pasišlykštėjimą.

Susidaro užburtas ratas. Kadangi yaikas mažai valgo, tai jis maitinamas per jėgą, o maitinant per jėgą, mažiau išsiskiria virškinimo sulčių, sumažėja apetitas. Nervinasi motina, nervinasi ir verkia vaikas.

Atsiminkite, kad sveikam vaikui nieko neatsitiks, jei jis vieną ar kelis kartus suvalgys mažiau. Leiskite jam praalkti. Nenaudokite prievartos jį maitindamos. Net per daug neįkalbinėkite vaiko, kad suvalgytų daugiau. Tik griežtai laikykitės maitinimo valandų, tarp maitinimų neduokite nieko valgyti, ypač saldumynų. Jei vaikas didesnis, palikite jį vieną prie stalo ir tegul valgo, kiek nori. Tuokart jis valgys tik išalkęs, niekas neprievartaus, maitinimas nebesukels neigiamų emocijų, geriau išsiskirs virškinimo sultys ir atsiras geras apetitas.

Nemanykite, kad apetitas atsiras per 1-2 dienas. Tam reikia bent 7-10 dienų apsišarvuoti kantrybe, nesijaudinti, jei pirmomis dienomis vaikas iš tikrųjų mažai suvalgys ir net truputį nukris kūno masė.

Tačiau paskui vaiko apetitas pagerės, ir per trumpą laiką kūno masė pradės didėti. Vargo dėl maitinimo neturėsite, jei ir toliau laikysitės maitinimo valandų, leisite jam pačiam valgyti.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.