Gru 4, 2022
103 Views
Komentavimas išjungtas įraše Per didelės vitamino D dozės

Per didelės vitamino D dozės

Written by

Per didelės vitamino D dozės gali sukelti labai sunkias, kartais kaulai, o gydomas ligas. Perdozavus vitaminą D, iš pradžių netenkama apetito. Vemiama, krinta kūno masė, užkietėja viduriai, anksti sukalkėja vėliau, nenustojus vartoti šio vitamino, pažeidžiama širdis, kepenys, inkstai, gali išsivystyti širdies ydos, sukalkėti kraujagyslės, raumenys, sutrikti protinis vystymasis. Taip pat neteisinga nuomonė, kad, suleidus į raumenis vitamino C, pagerės vaiko apetitas. Taigi ir vitaminai nėra nekalti medikamentai. Todėl juos turi skirti tik gydytojas.

Didelė klaida, nepasitarus su gydytoju, vaikui duoti gerti ir stipriai veikiančių raminamųjų: aminazino, trioksazino, eleniumo ir kt. Jie užmaskuoja pagrindinę priežastį ir laiku nenustatoma sunki liga, sukėlusi padidėjusį vaiko nervingumą. Liga įsisenėja, vaiko neurozė progresuoja. Tik gydytojas, kruopščiai ištyręs, gali išaiškinti padidėjusio vaiko nervingumo priežastis ir skirti tinkamą gydymą. Dažniausiai pakanka laikytis režimo.

Paplitusi ramunėlių arbata. Net tik ką gimusiam kūdikiui mama verda ramunėlių arbatą, ja girdo ištisus metus. Tačiau, ilgai geriant ramunėlių arbatą, atrofuojasi skrandžio gleivinė, sumažėja skrandžio sulčių rūgštingumas, pablogėja apetitas, vaikas pablykšta. Be to, jis suserga skrandžio gleivinės uždegimu (gastritu). Taigi ramunėlių arbatos gerti nebūtina, o ilgai vartoti net žalinga. Užplikyti ir gerti vaistažoles seniai įsigalėjęs ir netikęs įprotis. Kūdikį reikia girdyti, bet tam geriausiai tinka paprastas virintas vanduo.

Galima būtų paminėti daugelį liaudies vartojamų vaistažolių, iš tikrųjų naudingų ir patartinų gydymui. Tačiau, netinkamai jas paruošę, per ilgai vartodami, sutaisę per didelę koncentraciją, tik pakenkiame vaiko organizmui. Be to, sergant kai kuriomis ligomis, pavyzdžiui, kepenų, inkstų, tam tikrų vaistažolių visai negalima gerti.

Savarankiškai nepatartina duoti ir vaistų nuo temperatūros, apetitui pagerinti, kosuliui slopinti ir kt. Kiekvienas reiškinys turi savo priežastis. Todėl pirmiausia reikia jas išaiškinti ir pašalinti. Taigi prisiminkite medikamentus ar vaistažoles vaikams duokite tik pasitarę su gydytoju.

Sveikatą galima išsaugoti ne tik vaistais. Daugeliu atvejų žymiai geriau veikia grynas oras, pasivaikščiojimai, tinkamas dienos režimas, ramus poilsis, pakankamai ilgas miegas, rytinė mankšta, įvairios grūdinimo priemonės, kaloringas maistas. Šie vaistai tinka visiems ir niekada nekenkia.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.