Sau 4, 2023
91 Views
Komentavimas išjungtas įraše Manoma, kad vitamino C skilimą mažina miltai

Manoma, kad vitamino C skilimą mažina miltai

Written by

Manoma, kad vitamino C skilimą mažina miltai, kruopos, gliukozė, kiaušinių miltai. Įdėjus į daržovių sriubą kvietinių miltų, vitamino C suskyla tik 20%. Patvaresnė askorbino rūgštis esti patiekaluose, pagamintuose su pupelėmis, sojomis, žirniais. Siuose maisto produktuose baltymai ir aminorūgštys susijungia su metalų jonais ir neleidžia jiems susijungti su askorbino rūgštimi.

Taigi vitamino C maisto produktuose ir paruoštame maiste išlieka trumpai. Kad organizmui jo netrūktų, turime tinkamai saugoti maisto produktus ir laikytis kulinarijos reikalavimų.

Dabar daug vitamino C gamina farmacijos pramonė. Mokslininkai teigia, kad nereikėtų per daug žavėtis ir vartoti daug sintetinio vitamino C. Manoma, kad organizmas vitamino C perteklių paverčia oksalatais, kurie gali padėti susiformuoti akmenims šlapimtakiuose. Bandymais nustatyta, kad žiurkės, maitintos dideliais vitamino C kiekiais, susirgo cukriniu diabetu. Užsienyje atlikti nėščių moterų tyrimai parodė, kad labai dideli vitamino C kiekiai gali sukelti persileidimą.

Vitaminas P (bioflavonoidai).

Vitaminas P susideda iš daugelio biologiškai aktyvių medžiagų: citrinose esančio citrino, grikiuose rutino, arbatoje katechino ir kt.

Nuo vitamino P mažėja kraujagyslių sienelių pralaidumas, trapumas. Jos pasidaro elastingesnės, padidėja organizmo atsparumas deguonies trūkumui, jonizuojantiems spinduliams, geriau gyja opos, sunormalėja cholesterino kiekis organizme. Nustatyta, kad vitaminas P padeda askorbininės rūgšties biologinei veiklai.

Esant vitamino P avitaminozei, padidėja kraujagyslių pralaidumas, trapumas, prasideda kraujavimas ir kt. Flavonoidai slopina histamino poveikį, mažina uždegiminius procesus, skatina tulžies ir šlapimo sekreciją.

Vitamino P yra citrusinėse kultūrose, arbatžolėse, grikių lapuose, petražolėse, salotose, špinatuose, morkose, kopūstuose, vaivoruose, juodavaisės aronijos uogose. Manoma, kad vitamino P žmogui per parą reikėtų 50-100 mg.

Vitaminas B12 (pangamo rūgštis).

Kristalų pavidalo vitaminas Bis buvo išskirtas iš kepenų, ryžių sėlenų ir alaus mielių. Netrūkstant jo, ląstelės ir audiniai geriau pasisavina deguonį, jis reguliuoja riebalų kaupimąsi kepenyse, pasižymi detoksiniu poveikiu.

Vitaminu B12 gydomos širdies ir kraujagyslių, plaučių, kepenų ligos ir mažinama alkoholio intoksikacija. Manoma, kad vitaminas B12 stiprina organizmą, atitolina senatvę. Jo randama kepenyse, ryžių sėlenose, grūdų daiguose. Paros norma žmogui 2 mg.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.