Gru 20, 2022
92 Views
Komentavimas išjungtas įraše Dažnai sergama virusinėmis ligomis, angina, adenoiditu

Dažnai sergama virusinėmis ligomis, angina, adenoiditu

Written by

Lėtinis tonzilitas. Kai dažnai sergama virusinėmis ligomis, angina, adenoiditu, tonzilės nebetenka apsauginės reikšmės. Vaikai dėl menkiausios priežasties per metus daugiau kaip 4-5 kartus pradeda sirgti pūliniu tonzilių uždegimu. Taip susiformuoja lėtinis tonzilitas.

Vaikai nuolat karščiuoja, labai prakaituoja, netenka apetito. Kartais ši liga pasireiškia tik nežymiu, ilgu karščiavimu ir bloga savijauta. Nuolat sergant, nualinamas organizmas. Lėtinis tonzilitas kaip ir angina gali būti reumato, širdies raumens ar inkstų uždegimo priežastis. Lėtinis tonzilitas gydomas įvairiais vaistais, bet dažniausiai tonziles tenka operuoti. Jų negalima operuoti tik esant ūminių virusinių ligų protrūkiams.

Meningitas. Tai ūminis smegenų dangalų uždegimas. Jį sukelia įvairūs virusai, bakterijos, dažniausiai meningokokai. Inkubacinio periodo trukmė – 2-10 dienų.

Meningitas dažnai prasideda sloga, neaukšta kūno temperatūra. Čiaudėdamas ir kosėdamas, ligonis į aplinką išskiria daug ligos sukėlėjų. Epideminiu (meningokokiniu) meningitu užsikrečia tik tie vaikai, kurių organizmas būna neatsparus ligos sukėlėjams. Tai paprastai būna persirgus įvairiomis ligomis, ypač gripu. Meningokokų galima rasti sveikų vaikų ir suaugusiųjų nosiaryklėje. Bet, kol vaikas sveikas, jie nepavojingi. Sveiki bakterijų nešiotojai meningokokus išskiria nuo 2 iki 6 savaičių, o esant nosiaryklės uždegimui,- iki kelių mėnesių.

Susirgimų pagausėja vasario-gegužės mėnesiais. Dažniausiai serga vaikai iki 14 metų, lankantys lopšelius-darželius, mokyklą, nes čia būna meningokokų nešiotojų.

Liga greitai progresuoja. Kūno temperatūra pakyla iki 39-40°C. Ligonis vemia, skundžiasi stipriais galvos skausmais, todėl galvą laiko įtempęs ir truputį atlošęs, dėl stipraus skausmo negali jos palenkti.

Pastebėję aprašytus požymius, skubiai iškvieskite gydytoją ir jo nurodymu vaiką paguldykite į ligoninę. Sergantįjį izoliuokite nuo sveikų vaikų. Laiku pradėjus vaiką gydyti ligoninėje, dažnai ligos baigtis esti gera. Tačiau kartais, ypač vėlai pradėjus gydyti, vaikas gali apakti, apkursti ar likti paralyžiuotas.

Epideminis meningitas užkrečiamas 30-35 dienas. Jeigu jūsų vaikas lankė darželį ir gydytojas jam nustatė meningitą, apie jo ligą informuokite visus, kas bendravo su ligoniu paskutinėmis dienomis prieš ligą arba pačioje ligos pradžioje. Norint išvengti meningokokinės infekcijos, reikia daugiau būti gryname ore, gerai vėdinti ir valyti patalpas, vaiką maitinti vitaminingu maistu, žiūrėti, kad jis neperšaltų ir nepervargtų.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.