Sau 1, 2023
106 Views
Komentavimas išjungtas įraše Bitei įgėlus reikia suteikti pirmąją pagalbą

Bitei įgėlus reikia suteikti pirmąją pagalbą

Written by

Bitei įgėlus reikia suteikti pirmąją pagalbą. Pirmiausia reikia kuo greičiau ištraukti geluonį, o įgėlimo vietą patrinti atskiestu spiritu. Jei įgelta į burnos gleivinę, tai, ištraukus geluonį, burną patartina skalauti kalio permanganato tirpalu. Jei alergija nestipri, padeda dimedrolio arba suprastino tabletės, kalcio chlorido tirpalas. Ant įgeltos vietos dedamas šaltas kompresas. Įgėlus keletui bičių, ligonį reikia paguldyti, atlikti aprašytas procedūras ir stebėti kvėpavimą, kraujospūdį. Pastebėjus pakitimų. nuvežti į artimiausią gydymo įstaigą.

Draudžiama gydytis bičių nuodais sergant kepenų, inkstų, kasos ligomis, cukriniu diabetu, navikais ir kt. Bičių nuodais gali gydyti tik gydytojas.

Bičių pienelis yra bičių priekinių žandų ir ryklės liaukų pagamintas skystis. Juo bitės maitina bičių darbininkių, tranų ir motininius vikšrelius, taip pat motinėles.

Jo cheminė sudėtis iki šiol dar visiškai neištirta.

Bičių pienelyje yra 65,37-69,88% vandens, 14-18,36% baltymų, 1,73-5,68% lipidų, 9-18% angliavandenių, 0,7-1,19% mineralinių medžiagų, 22 aminorūgštys, cheminių elementų geležies, magnio, mangano, kalcio, sieros, chromo, silicio, nikelio, cinko, kobalto, vitaminų C, B₁, B₂, B6, PP, H, inozito, folinės rūgšties ir ergosterino, taip pat fermentų ir hormonų. Vertingiausias yra pienelis, kuriuo maitinamos 2-3 dienų bičių motinos.

Bičių pienelis pasižymi aktyviu antibakteriniu poveikiu, normalizuoja medžiagų apykaitą, didina organizmo atsparumą įvairioms infekcinėms ligoms, stimuliuoja kraujodaros procesus, reguliuoja endokrininių liaukų funkciją.

Patariama vartoti sergant ateroskleroze ir koronariniu nepakankamumu, sutrikus virškinimo sistemai ir kt. Bičių pienelio kremai sėkmingai vartojami kosmetinėje dermatologijoje. Vaikams bičių pienelio negalima duoti nakčiai!

Ir suaugusiems nepatartina jo vartoti vėlai vakare, nes tai gali sutrikdyti miegą. Bičių pienelį turi skirti gydantysis gydytojas.

Žiedadulkės sudėtinis daugelio vertingų maistinių ir gydomųjų medžiagų mišinys. Jos susideda iš baltymų, riebalų, angliavandenių, vitaminų C, B₁, B2, B6, PP pantoteno ir folinės rūgščių, mineralinių medžiagų (geležies, silicio, sieros, vario, natrio, kobalto, kalcio, magnio, mangano, fosforo, seleno, ličio ir kt.), hormonų, fitoncidų ir kitų medžiagų. Be žiedadulkių bitės negalėtų išauginti palikuonių ir pasigaminti vaško.

Nesant žiedadulkių lizde, bičių motinėlė nustoja dėti kiaušinėlius.

Žiedadulkėse yra organizmui reikalingų fermentų, kurie atlieka biologinių katalizatorių vaidmenį. Pastebėta, kad ne visų augalų žiedadulkių poveikis organizmui vienodas. Mūsų krašto augalų efektyviausios yra gluosnių, karklų, vaismedžių, dobilų, liepų, viržių, kiaulpienių žiedadulkės. Menkavertės yra spygliuočių žiedadulkės.

Bičių duona gaminama iš žiedadulkių, kurias bitės neša ir krauna į korių akutes vilgydamos nektaru ir seilėmis. Po to akutes užpildo medumi ir vašku. Taip paruoštos žiedadulkės vadinamos bičių duona. Ji lengvai virškinama, todėl yra baltymingas bičių ir jų perų maistas, kuris susideda iš baltymų, riebalų, angliavandenių, vitaminų ir mikroelementų.

Biologai ir medikai nustatė, kad žiedadulkės žmogui gali būti pilnavertis dietinis ir baltyminis maisto produktas. Jomis gydomos įvairios ligos. Žiedadulkės tonizuoja žmogaus organizmą, gerina apetitą, vartojamos sergant virškinimo trakto, odos, nervų ir endokrininės sistemos ligomis, hipertonija, mažakraujyste, prostatitu, kepenų bei inkstų ligomis ir jų profilaktikai. Paros dozė žmogui 10-20 g. Rekomenduojama vartoti du kartus per dieną 15 min. prieš pusryčius ir prieš vakarienę.

Žiedadulkės geriau tinka vartoti su medumi.

Žiedadulkių tirpalu (vienas arbatinis šaukštelis žiedadulkių stiklinei vandens) gali būti plaunami plaukai. Išplauti plaukai įgyja gražų blizgesį ir gydo galvos pleiskanotą odą. Bičių vaškas gaminasi bičių darbinėse vaško liaukose.

Jo paskirtis dvejopa: apsauginė ir statybinė. Jis apsaugo bites nuo drėgmės. Be to, iš jo lipdomi koriai. Bičių vaškas susideda iš daugiau kaip 15 įvairių cheminių medžiagų ir junginių, 70-75% eterių, 12-15% laisvųjų riebiųjų rūgščių, 11-17% angliavandenių, iki 2,5% vandens, aromatinių, dažomųjų, mineralinių medžiagų, kurios suteikia jam spalvą, malonų kvapą, primenantį medaus aromatą.

Vaškas vartojamas gydymui ir kosmetikai. Iš jo ruošiami tepalai, kremai, balzamai ir trauklapiai. Vaškas minkština ir švelnina odą. Atsiminkite: medus, pikis, bičių pienelis, žiedadulkės, bičių nuodai, vaškas, bičių duona yra labai efektyvūs gamtiniai vaistai. Tinkamai vartojami, jie gali būti naudingi žmogui. Tačiau įspėjame: bičių pienelis ir bičių nuodai yra aktyvios biologinės medžiagos ir, netinkamai jas dozuojant arba esant jautriam organizmui, šiomis medžiagomis galima apsinuodyti. Bičių produktus vartokite tik pasitarę su gydytoju.

Šaltinis – https://lt.wikipedia.org/wiki/Bit%C4%97s_%C4%AFg%C4%97limas

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.