Lap 26, 2022
108 Views
Komentavimas išjungtas įraše Egzaminų metu mokiniui ypač svarbu reguliariai maitintis

Egzaminų metu mokiniui ypač svarbu reguliariai maitintis

Written by

Egzaminų metu mokiniui ypač svarbu reguliariai maitintis. Pusryčiai turi būti sotūs, įvairūs, skaniai paruošti, vitaminingi. Mokiniui svarbu gauti pakankamai baltymų (jų yra piene ir jo produktuose, mėsoje, žuvyje), daržovių (ypač žalių), vitaminų (ypač B grupės ir vitamino C), nemažai saldumynų (vaisių, medaus).

Paskutinę dieną prieš egzaminą geriausiai mokytis iki pietų, jokiu būdu ne vakare ir naktį. Prieš egzaminą mokinys turi anksčiau negu įprasta eiti miegoti. Esant reikalui, egzaminų rytą galima pakartoti svarbiausius teiginius. Nepatartina į egzaminą nueiti per anksti, nes ilgas laukimas blaško, vargina.

Po egzamino neleiskite mokiniui dirbti protinio darbo. Jeigu egzamino nepavyko išlaikyti, mokinio nebarkite, neįžeidinėkite, negrasinkite jam, nes ir taip jį slegia pats nesėkmės faktas.

Geriau pagalvokite, kas, ruošiantis egzaminui, buvo padaryta ne taip, kas galėjo sukliudyti sėkmingai jį išlaikyti. Neužjaustas ir nesuprastas mokinys gali netekti moralinės pusiausvyros ir pulti į kraštutinumus. Pagaliau tai gali jam sukliudyti ištaisyti patirtą nesėkmę. Kad ir kaip būtų skaudu dėl nepavykusio egzamino, griūvančių vilčių, labiausiai rūpinkitės mokinio interesais.

Užkrečiamosios vaikų ligos. Kas žinotina apie užkrečiamąsias ligas. Užkrečiamųjų, arba infekcinių, vaikų ligų sukėlėjai yra įvairios bakterijos, virusai, taip pat pirmuonys – amebos, liamblijos ir kt. Prie užkrečiamųjų ligų dar priskiriamos kirmėlinės ligos, kuriomis susergama užsikrėtus įvairių kirmėlių kiaušinėliais.

Užkrečiamosios ligos plinta įvairiais keliais. Nuo ligonio sukėlėjai patenka į aplinką, kuri tampa pavojinga sveikiems žmonėms, ypač vaikams. Šiomis ligomis galima užsikrėsti tiesiog nuo ligonio ir per aplinkos daiktus, pavyzdžiui, per ligonio užkrėstą orą, maistą, vandenį, naudojantis nedezinfekuotais jo indais, rankšluosčiais ir kitais namų apyvokos daiktais.

Užkrečiamųjų ligų sukėlėjai į organizmą gali patekti pro nesveiką odą ir gleivinę. Vienas ligas perneša musės, erkės ir kiti vabzdžiai, taip pat graužikai (žiurkės, pelėnai), kitas naminiai gyvuliai (šunys, katės).

Sloga, nosiaryklės ir gerklės uždegimu, gripu ir kitomis viršutinių kvėpavimo takų ligomis, taip pat tracheitu, tracheobronchitu, bronchitu ir plaučių uždegimu vaikai dažniausiai suserga užsikrėtę tam tikrais virusais arba bakterijomis, o ne peršalę, kaip dažniausiai mano tėvai.

Pasitaiko žmonių, kurie patys neserga užkrečiamąja liga, bet nešioja jos sukėlėją. Dėl to jie pavojingi aplinkiniams.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.