Lap 24, 2022
84 Views
Komentavimas išjungtas įraše Kvėpavimo takų ligos

Kvėpavimo takų ligos

Written by

Kvėpavimo takų ligos. Gerklų uždegimas. Tai sunkiausia virusinė kvėpavimo takų liga, dažniausiai prasidedanti sloga. Paprastai gerklų uždegimą sukelia gripo virusas. Vaikui tiesiog valandomis pradeda vis labiau ir labiau kimti balsas. Ligonis sunkiai kosti (kosulys lojantis). Pasunkėja kvėpavimas (iš tolo girdėti, kaip sunkiai šnopuodamas vaikas įtraukia oro). Ligonis dūsta, pablykšta ir pradeda mėlynuoti. Nepasimeskite, nesiblaškykite, nes jūsų nervinė įtampa dar pablogins vaiko būklę. Dusulys paprastai sustiprėja naktį.

Nelaukite, kol atsiras visi anksčiau minėti ligos požymiai. Vaikui pradėjus lojančiai kosėti, pakitus jo balsui, iškvieskite greitąją pagalbą. Laiku nesuteikus pagalbos, vaikas gali uždusti. Kol atvyks greitoji medicinos pagalba, vaikui duokite kvėpuoti karšto vandens ir sodos garais, ant kaklo uždėkite šiltą kompresą.

Bronchitas. Kai, sergant sloga, uždegiminis procesas plinta ir leidžiasi žemyn, išsivysto gerklų, trachėjos ar bronchų uždegimas. Trachėjos ir bronchų uždegimas dažnai būna kartu ir ne visuomet juos galima atskirti. Liga prasideda ūmiai. Sloguojantis vaikas pradeda stipriau ir sausai kosėti (skreplių nebūna), pakyla kūno temperatūra. Pablogėja savijauta, jis mažai valgo.

Didesni vaikai parodo, jog jiems skauda krūtinę. Uždėjus ranką ant krūtinės, jaučiamas karkimas. Trečią ketvirta ligos dieną kosulys pasidaro drėgnas (atsiranda skreplių). Mažesni vaikai dažnai skreplius nuryja, nes nemoka išspjauti, dėl to gali vemti. Be to, stipriai kosint, diafragma nusileidžia žemyn, paspaudžia skrandį, ir taip pat gali prasidėti vėmimas.

Paprastai liga trunka 7-12 dienų. Kad kosulys ilgiau neužtruktų ir vaikas greičiau pasveiktų, nuolat vėdinkite kambarį, o kūno temperatūrai kritus, būkite su vaiku gryname ore. Tik stebėkite, kad jis neperšaltų, neperkaistų, nesušlaptų kojų ir nepavargtų.

Vaikui susirgus, iškvieskite gydytoją. Tiksliai vykdykite jo paskyrimus. Nepakankamai intensyviai ir gerai gydomas, bronchitas užtrunka ilgiau arba vaikas gali susirgti plaučių uždegimu.

Plaučių uždegimas. Ligos sukėlėjai – įvairūs virusai ir bakterijos, dažniausiai tie patys, kurie sukelia slogą ir kitas viršutinių kvėpavimo takų ligas. Plaučių uždegimu dažniau ir sunkiau serga kūdikiai ir maži vaikai, vyresni rečiau ir neretai lengviau. Ligą platina ligonis, kuris, čiaudėdamas ir kosėdamas, į aplinką išskiria daug ligos sukėlėjų. Sveikas vaikas, pabuvęs vienoje patalpoje su sergančiuoju, užsikrečia tik tada, kai yra neatsparus tam ligos sukėlėjui. Todéi liga gali lengvai plisti mažų vaikų kolektyvuose.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.