Lap 22, 2022
109 Views
Komentavimas išjungtas įraše Žarnyno ir kepenų užkrečiamosios ligos

Žarnyno ir kepenų užkrečiamosios ligos

Written by

Stomatitui gydyti vaistai nelabai padeda. Kai vaikas bijo ir kenčia nuo burnos tualeto procedūrų, geriau jų neatlikinėkite. Liga užtrunka 5-9 dienas, Sergantį vaiką maitinkite iš atskirų indų. Jo indus ir drabužius dezinfekuokite virinimu.

Sergantįjį nuo sveikų, ypač mažesnių, vaikų atskirkite 7-9 dienoms. Liga ne tiek pavojinga, kiek nemaloni. Tačiau stomatitas silpnina organizmą, dėl to padidėja galimybė susirgti kitomis ligomis. Skiepų nėra.

Žarnyno ir kepenų užkrečiamosios ligos. Viduriavimas. Dažniausia jo priežastis – žarnyno infekcija, kuri patenka su užterštu, sugedusiu maistu, vandeniu, pienu, per nešvarius indus, rankas, kai vaikas pamaitinamas maistu, kurio jis negali suvirškinti.

Viduriavimą sukeliančias bakterijas perneša musės, tarakonai. Taigi maisto produktus laikykite gerai uždengtus, naikinkite muses ir kitus vabzdžius.

Vaikus kantriai ir nuosekliai mokykite asmens higienos taisyklių, duokite jiems gerti tik virintą pieną ir vandenį, valgyti tik karštu vandeniu nuplautus vaisius bei daržoves.

Vasarą kūdikiai viduriuoja dažniau, todėl tuo metu nenutraukite maitinimo krūtimi.

Bakterijos, patekusios į organizmą, sunkiai jį apnuodija, sukelia žarnų uždegimą, viduriavimą, vėmimą. Kuo mažesnis kūdikis, tuo viduriavimas pavojingesnis. Viduriavimas paprastai prasideda staiga. Kūdikis pasidaro neramus, pradeda dažniau (kas pusvalandis, kas valanda) tuštintis. Išmatos būna skystos, gleivėtos, dvokia, pasikeičia jų spalva.

Kartais pasirodo kraujo. Kūdikis nevalgo, vemia, jam pučia pilvą. Gali pakilti kūno temperatūra, Kūdikio būklė greitai blogėja. Kol atvyks iškviestas gydytojas, kūdikį po truputį ir dažnai girdykite silpna ramunėlių arbata.

Atvykęs gydytojas nuspręs, kur vaiką gydyti namuose ar ligoninėje. Kartais kūdikis viduriuoja ne stipriai, jo būklė ligos pradžioje būna nesunki. Tokiu atveju dažnai tenka išgirsti, kad kūdikis viduriuoja nuo dantų dygimo. Tai neteisinga pažiūra. Dėl to nukenčia kūdikis, nes taip manydama mama pavėluotai kreipiasi į gydytoją.

Nuo dantų dygimo vaikai niekuomet neviduriuoja. Koks bebūtų viduriavimas, skubiai kreipkitės į gydytoją. Be to, kad kūdikis neviduriuotų, kuo ilgiau maitinkite jį krūtimi, laikykitės idealios švaros ir asmens higienos taisyklių. Bet kurio amžiaus viduriuojantį vaiką atskirkite nuo sveikų šeimos narių. Vystyklus ar drabužius gerai išskalbkite karštu vandeniu ir išvirinkite. Naktinį puoduką išplaukite karštu vandeniu ir dezinfekuokite 1-2% chloramino tirpalu.

Nuo viduriavimo organizmas nusilpsta ir nepajėgia kovoti su kitų ligų sukėlėjais, todėl vaikas lengvai gali susirgti kitomis ligomis, pavyzdžiui, plaučių ar vidurinės ausies uždegimu.

Jeigu gydytojas, apžiūrėjęs vaiką, leido jį gydyti namuose, kruopščiai vykdykite jo paskyrimus. Nenutraukite gydymo anksčiau laiko, nes vaikas gali tapti bakterijų nešiotoju, t. y. pavojingu aplinkiniams. Be to, tada jo organizmas esti labai neatsparus, ir dėl menkiausių priežasčių vaikas vėl gali pradėti viduriuoti. Gydytojui patarus, kartkartėmis atveskite vaiką patikrinti, atneškite jo išmatų tyrimams, kruopščiai vykdykite gydytojo nurodymus. Tai daroma jūsų vaiko labui – stebima, ar nepasikartos viduriavimas.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.