Bal 28, 2024
14 Views
Komentavimas išjungtas įraše Eukalipto preparatai pasižymi skausmą malšinančiu veikimu

Eukalipto preparatai pasižymi skausmą malšinančiu veikimu

Written by

Eukaliptas auginamas mūsų šalyje, Kaukazo Juodosios jūros pakrantėje. Juodosios jūros pajūryje 10 metų medis būna išaugęs iki m aukščio. Beje, Rusijoje kaip parko augalą, eukaliptą pradėta veisti XIX amžiaus pabaigoje, o kažkada eukaliptų miškai dengė Uralo kalnų šlaitus, tai patvirtina eukaliptų pėdsakai, rasti moreninėse nuosėdose. Medžio žieves medžiagos labai vertinamos kaip puiki odų išdirbimo priemonė Eukalipto mediena labai kieta, ilgai nepasiduoda puvimui Labai vertinamas šis medis ir medicinos požiūriu.

Gydymui vartojami jo lapai iš jų gaunamas eterinis aliejus Eukalipto lapų kvapas labai aromatiškas šviežiuose lapuose yra iki 3% eterinio aliejaus, rauginių medžiagų, organinių, kartumynų. Eteriniai aliejai, pasižymintys puikiu švelniu aromatu, panašiu į rožės kvapą. parfumerijoje. Mokslininkų nuomone, Senoves Egipte mirusiesiems balzamuoti plačiai buvo vartojamas eukalipto ekstraktas

Eukalipto preparatai pasižymi skausmą malšinančiu, antimikrobiniu, antiparazitiniu ir atsikosėjimą palengvinančiu veikimu, taip pat tinka nuo kirmėlių jo eterinis aliejus dezinfekuoja 3 kartus geriau negu karbolto rūgštis, jis yra kur kas mažiau vartojamas eukalipto lapų antpilas, nuoviras, tinktūra ir eterinis aliejus Dažniau vartojamas antpilas sergant ūmiomis skrandžio ir žarnyno ligomis. kosint. Kaip antiseptinis vaistas, jis tinka sergant kvėpavimo takų ligomis: gerklės, trachėjos, bronchų uždegimu, taip pat žaizdoms, opoms, fistulėms plauti.

Eukalipto lapų antpilas (10 g susmulkintų lapų užplikinama 200 ml verdančio vandens, duodama pritraukti valandą) labai efektyvus. Juo skalaujant gerklę, per 7-10 dienų visiškai pranyksta viršutinių kvėpavimo takų uždegiminiai procesai. Lapų antpilas ir nuoviras dažnai vartojami sergant pūslelinėmis ir pūlinėmis odos bei plaučių ligomis. Eukalipto aliejus išrašomas išoriškai vartoti kaip skausmą malšinantis ir dirginantis vaistas sergant radikulitu ir reumatu, jis yra daugelio kombinuotųjų preparatų, kurie vartojami sergant viršutinių kvėpavimo takų ligomis (pektusino, inhakamfo, kametono), komponentas.

Aliejus įeina į trynimui vartojamo tepalo efkamono sudėti. Šis tepalas rekomenduojamas esant neuralgijoms, sergant sąnarių, raumenų uždegimu. Neseniai leista vartoti dar vieną preparatą chlorofiliptą, kuris yra chlorofiltį, gautų iš eukalipto lapų, mišinys. Jis pasižymi plačiu antimikrobiniu veikimu ir tinka išoriškai vartoti nudegimams, trofinėms opoms, erozijoms ir kitoms ligoms gydyti. Mokslininkai dabar turi išvesti šalčiui atsparių eukalipto formų ir pastūmėti jų miškų ribą kuo toliau į šiaurę. Eukaliptas dar labiau turi būti panaudotas liaudies ūkyje ir, žinoma. medicinoje.

Article Categories:
Gėlės

Comments are closed.