Bal 22, 2024
5 Views
Komentavimas išjungtas įraše Gerbera yra populiarus žydintis augalas

Gerbera yra populiarus žydintis augalas

Written by

Gerbera, dar žinoma kaip gerberos, yra populiarus žydintis augalas, kilęs iš Pietų Afrikos. Jis garsėja dideliais, spalvingais žiedais, kurie būna įvairių atspalvių: raudoni, geltoni, oranžiniai, rožiniai, rožiniai, balti ir dvispalviai. Gerberos paprastai naudojamos gėlių kompozicijose, taip pat gali būti auginamos kaip kambariniai ar lauko dekoratyviniai augalai.

Yra daugybė gerberų veislių, kurių kiekviena pasižymi unikaliomis spalvomis ir savybėmis.

Štai kelios populiarios gerberų veislės:

Gerbera jamesonii: Tai dažniausiai auginama gerberų veislė, garsėjanti dideliais, į margučius panašiais žiedais, kurie būna įvairių ryškių spalvų: rožinės, raudonos, oranžinės, geltonos ir baltos.

Gerbera hybrida: Ši veislė yra Gerbera jamesonii ir kitų rūšių hibridas, pasižymintis ilgais stiebais ir dideliais, ryškiais žiedais. Žiedai gali būti vienspalviai arba su kontrastingais centrais.

Gerbera viridifolia: Ši veislė pasižymi išskirtine žalia lapija, kuri gražiai kontrastuoja su ryškiomis žiedų spalvomis. Patys žiedai palyginti nedideli, rausvi, raudoni ir geltoni.

Gerbera garvinea: Ši veislė yra ištverminga, daugiametė gerbera, kuri pasižymi tuo, kad gali ištverti žemesnę temperatūrą ir yra atspari ligoms. Žiedai mažesni nei kitų veislių gerberų, tačiau jų būna daug ir įvairių spalvų.

Gerbera ‘Suri’: Ši veislė garsėja unikaliais dvispalviais žiedais, kurių geltoną centrą supa rausvi arba raudoni žiedlapiai. Žiedai dideli ir ryškūs, o pats augalas kompaktiškas ir lengvai auginamas.

Gerbera ‘Jaguar’: Ši veislė garsėja ryškiais, tamsiai raudonais žiedais, kurie populiarūs skintų gėlių kompozicijose. Pats augalas yra gana aukštas ir ilgai žydi.

Tai tik keli pavyzdžiai iš daugybės skirtingų gerberų rūšių. Kiekviena veislė pasižymi unikaliomis savybėmis, todėl tinkamos rūšies pasirinkimas priklausys nuo konkrečių jūsų poreikių ir pageidavimų.

Pateikiame keletą bendrų patarimų, kaip prižiūrėti gerberų augalus:

Šviesa: Gerberos mėgsta ryškią, netiesioginę šviesą. Jos gali pakęsti šiek tiek tiesioginės saulės šviesos, tačiau per daug jos gali nudeginti lapus ir žiedus. Statykite jas prie saulėto lango arba po auginimo lempa.

Laistymas: Gerberos mėgsta drėgną dirvožemį, bet yra jautrios perlaistymui. Laistykite jas, kai dirva sausa, bet būtinai leiskite vandens pertekliui nutekėti, kad neužmirktų. Augimo sezono metu jas gali reikėti laistyti dažniau.

Temperatūra: Gerberos mėgsta vidutinę 60-75 °F (15-24 °C) temperatūrą. Jos gali pakęsti ir šiek tiek aukštesnę temperatūrą, tačiau gali nustoti žydėti, jei bus per karšta. Joms taip pat gali pakenkti šalnos arba šaltis.

Tręšimas: Gerberos gali būti tręšiamos subalansuotomis, vandenyje tirpstančiomis trąšomis kas 2-3 savaites vegetacijos metu. Venkite pertręšti, nes dėl to gali nudegti lapai arba prastai augti.

Persodinimas: Gerberas reikėtų persodinti kas 1-2 metus arba kai augalas išauga iš dabartinio indo. Naudokite gerai drenuojantį vazonų mišinį ir indą su drenažo angomis.

Nukirpimas: Kad augalas toliau žydėtų, pašalinkite nužydėjusius žiedus. Tai taip pat gali padėti augalui išvengti sėklų ir nukreipti energiją nuo žiedų auginimo.

Kenkėjai ir ligos: Gerberos gali būti jautrios amarams, voratinklinėms erkėms ir kitiems kenkėjams. Jos taip pat gali sirgti grybelinėmis ligomis, jei dirva yra per drėgna. Reguliariai stebėkite savo augalus ir nedelsdami tinkamai apdorokite bet kokias problemas.

Tinkamai prižiūrimos gerberos gali gražiai žydėti keletą savaičių, todėl yra populiarus skintų gėlių ir gėlių kompozicijų pasirinkimas.

Article Categories:
Gėlės

Comments are closed.