Bal 21, 2024
6 Views
Komentavimas išjungtas įraše Kvapusis eukaliptas – daugiametis medis

Kvapusis eukaliptas – daugiametis medis

Written by

Kvapusis eukaliptas priklauso mirtinių (Mirtaceae) šeimai. Tai daugiametis, amžinai žaliuojantis, greitai augantis ir didelį aukštį (100—120 m) pasiekiantis medis. Eukaliptų tėvynė — Australija, ten jų auga iki 400 rūšių. Tarybų Sąjungoje kvapusis eukaliptas kultivuojamas Juodosios jūros pakraščiais, Gruzijoje, Kryme ir net Pietų Ukrainoje.

Vaistinei žaliavai (Folia Eucalypti) gaminti lapai renkami vasaros metu ir džiovinami natūraliai pavėsyje. Žaliavoje randama šių substancijų: eterinio aliejaus, rauginių medžiagų, organinių rūgščių ir kt. Eterinio aliejaus svarbiausieji komponentai: cineolas, arba eukaliptolas, pinėnas, etilininis, amilininis ir izobutilinis alkoholiai, įvairūs aldehidai, ketonai, rūgštys ir terpenai.

Daugelis autorių (Michailovas, Siškina ir kt.) nurodo, kad eukalipto eterinis aliejus turi efektingą bakteriocidinę ir dezinfekuojančią galią daugumai gramteigiamų ir gramneigiamų saprofitinių bei patogeninių bakterijų. Šios savybės dėka eukalipto eterinis aliejus plačiai pritaikomas terapijoje, pavyzdžiui, sergant gripu, kvėpuojamųjų takų, ypač viršutinės dalies, uždegimais, pagaliau viduriavimu. Kaip išoriniai vaistai kaskart plačiau pradėta vartoti įvairiems įtrynimams bei įsisenėjusioms žaizdoms gydyti ir 1.1.

Tenka pasakyti, kad tai senas vaistinis augalas, bet iki šiol nebuvo plačiai vartojamas. Tiktai pastaraisiais metais į jį kreipiama daug dėmesio.

Article Categories:
Gėlės

Comments are closed.