Lap 12, 2022
114 Views
Komentavimas išjungtas įraše Gripas – sunki ir klastinga liga

Gripas – sunki ir klastinga liga

Written by

Gripas – sunki ir klastinga liga. Dažnai atsiranda komplikacijos: gerklų, trachėjos, plaučių, ausų, širdies raumens ar smegenų uždegimas, pažeidžiami kai kurie nervai. Pasitaiko labai sunkių gripo formų. Tuomet ligonis gali mirti. Kūdikiams ir mažiems vaikams gripas yra ypač sunki liga. Sunkiai sergantieji gripu gydomi ligoninėje, lengviau namuose

Jeigu kas nors iš namiškių pradėjo čiaudėti, kosėti, pasijuto blogiau,- neleiskite jo prie kūdikio. Ir pačios prie jo eikite tik užsirišusios 4 sluoksnių marlinę kaukę (marle). Nebūkite su kūdikiu žmonių susibūrimo vietose. Gripo epidemijų metu su mažyliu nevaikščiokite į svečius ir jų nesikvieskite.

Jeigu iškviestas gydytojas ligonį paliko namuose, paguldykite jį atskirame kambaryje. Jį dažnai vėdinkite, stebėkite, kad šaltas oras nepūstų tiesiai į ligonį. Šeimos nariams, ypač vaikams, neleiskite bendrauti su ligoniu iki jam sunormalės temperatūra.

Jeigu temperatūra aukšta, kol ateis gydytojas, duokite vaikui pusę tabletės amidopirino ir temperatūrą mažinančios (liepžiedžių su avietėmis) arbatos. Jokių kitų vaistų neduokite be gydytojo paskyrimo.

Gripas paprastai praeina per savaitę. Jeigu vaikas karščiuoja ilgiau kaip savaitę, pakartotinai kreipkitės į gydytoją.

Persirgus gripu, imunitetas įgyjamas trumpam. Jeigu vaikas greitai suserga gripu pakartotinai, vadinasi, jis užsikrėtė kitu viruso biotipu.

Gripo epidemijos kyla kas keleri metai. Dažnai gripas painiojamas su ūmine virusine infekcija, kuria vaikai gali sirgti kelis kartus per metus. Jeigu vaikas per metus dažnai serga ūmine sloga, jam pakyla temperatūra, parausta gerklė, skauda galvą, pakosti, vadinasi, jis yra neužgrūdintas, per šiltai rengiamas arba nusilpęs dėl kitų ligų, arba jo nosiaryklė yra netvarkoje, ir ją pirmiausia reikia gydyti.

Konkrečią priežastį dažnų susirgimų, kurie neretai painiojami su gripu, gali nustatyti tik vaiką gydantis gydytojas. Nuolat grūdinami ir ilgai gryname ore būnantys vaikai gripu ir kitomis kvėpavimo takų ligomis serga daug rečiau ir lengviau.

Article Tags:
· · · · · ·
Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.