Lap 14, 2022
97 Views
Komentavimas išjungtas įraše Mergaites, kaip ir kūdikius, apiplaukite bent kartą per dieną

Mergaites, kaip ir kūdikius, apiplaukite bent kartą per dieną

Written by

Mergaičių apiplovimas. Vienerių dvejų metų mergaites, kaip ir kūdikius, apiplaukite bent kartą per dieną. Apiplovimui tinka šiltas, tekantis, nevirintas vanduo. Kadangi šlapimas paprastai esti rūgščios reakcijos, tai apiplaukite 3-5% geriamosios sodos tirpalu, kurio šarminė reakcija naikina mikrobus. Jokių kitų vaistų tirpalų nevartokite.

Mergaitę geriausiai apiplauti prieš nakties miegą. Tik prieš tai nusimazgokite rankas su muilu. Paprašykite mergaitę vonioje arba didesniame dubenyje atsitūpti ir praskėsti kojas taip, kad plaunant vanduo bėgtų į dubenį.

Atsistokite mergaitei už nugaros. Kaire ranka laikykite indą su sodos tirpalu, o dešine guminę žarnelę, kuri sujungta su kairėje rankoje laikomu indu. Jeigu apie lytinius organus ar tarpvietėje pastebėjote nešvarumų, tai iš priekio išeinamosios angos link įmuilintu vatos ar marlės tamponu dešine ranka nuplaukite išorinius lytinius organus (tuomet indą ir žarnelę laikykite kairėje rankoje).

Baigusios plauti išorinius lytinius organus, tarpvietę ir šlaunis, nušluostykite juos šiam tikslui skirtu rankšluosčiu. Indą, kuriame buvo sodos tirpalas, gerai išplaukite, uždenkite dangteliu. Sunaudotus vatos ar marlės tamponus tuojau pat sudeginkite ar, suvyniojusios į popierių, išmeskite į šiukšlių dėžę.

Rankšluostį per savaitę 2-3 kartus išvirinkite ir išlyginkite karšta laidyne. Higieninių apiplovimų negali pakeisti jokios kitos procedūros. Netepkite išorinių lytinių organų tepalais, nes susidarys sąlygos mikrobams (bakterijoms) veistis.

Jeigu lytiniai organai parausta, išskyromis susitepa kelnaitės, mergaitė kasosi, dažniau šlapinasi, nevartokite tepalų. Lopšelinio ir darželinio amžiaus mergaitėms parinkite apatines kelnaites, kurios lengvai priglunda prie šlaunų ir apsaugo nuo smėlio bei dulkių. Geriausiai tinka ne pūkuotos medvilninės, o trikotažinės kelnaitės. Jos nuolat turi būti švarios. Išmokykite mergaites pasisakyti, kai joms tuštinantis ar kitu atveju susitepa kelnaitės. Niekada nebarkite už suteptas kelnaites.

Mergaitėms paaiškinkite, kaip turi nusivalyti išeinamąją angą. Reikalaukite, kad jos šlapintis ir tuštintis iš lauko grįžtų į namus. Vasarą, šlapinantis ir tuštinantis kur pakliuvo, lengvai gali įsisiurbti erkės.

Tai labai nemalonu ir pavojinga. Mergaitėms neleiskite ilgai sėdėti ant akmenų, laiptų ir kitų šaltų daiktų, kad nesusirgtų šlapimo pūslės uždegimu. Taip pat neleiskite maudytis nešvariame vandenyje. Išmokykite mergaites nevaikščioti šlapiomis kelnaitėmis.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.