Lap 16, 2022
111 Views
Komentavimas išjungtas įraše Buityje tvarkykitės kartu su vaikais

Buityje tvarkykitės kartu su vaikais

Written by

Buityje tvarkykitės kartu su vaikais. Penkerių šešerių metų vaikas turi mokėti valyti savo drabužius ir avalynę, susitvarkyti žaidimų vietą bei žaislus, pasikloti lovą. Paaiškinkite vaikui, kodėl reikia valyti drabužius ir avalynę, valyti dulkes drėgnu būdu. Pasakykite, kad ten, kur nešvaru, susikaupia daug ligas sukeliančių, paprasta akimi nematomų bakterijų.

Vaikai turi suvokti, kad švarios patalpos, žaislai ir kita, yra ne tik gražu, bet ir naudinga sveikatai. Be to, penkerių šešerių metų vaikai turi mokėti pasigaminti paprasčiausią valgi, padengti stalą, o pavalgius jį nuvalyti, plauti nedūžtančius ir neriebaluotus indus.

Virtuvėje talkininkaujančio vaiko rankos, prijuostė, skarutė (kad neišlįstų plaukučiai) turi būti nepriekaištingai švarios. Suaugusieji, dirbantys virtuvėje, taip pat turi būti švariai apsirengę. Dirbdamos virtuvėje kartu su vaiku, paaiškinkite, kad prieš valgį nenusiplovus rankų, gaminant maistą nešvarioje aplinkoje, galima užsikrėsti viduriavimą ir kitas ligas sukeliančiomis bakterijomis.

Šio amžiaus vaikai turi įsidėmėti, kad rankas reikia plauti ne tik prieš valgį, bet ir pasinaudojus tualetu, pažaidus sviediniu ar kitais žaislais, paglosčius gyvuliuką, sugrįžus iš kiemo ir t. t. Būdami nepaprastai judrūs, energingi, prieš valgį ir pasinaudoję tualetu jie kartais pamiršta nusiplauti rankas. Tuomet ramiai juos paraginkite. Kurie bus įpratę plauti rankas, mielai
atliks jūsų paliepimą.

Visuomet atsižvelkite į vaiko fizinę jėgą. Šio amžiaus vaikams neleiskite plauti langų, valyti sniegą nuo stogo, plauti ir vaškuoti grindis, pjauti, kapoti malkas, kilnoti sunkesnius daiktus, nes gali susiformuoti netaisyklinga laikysena.

Iš ryto ir vakare. Augdamas vaikas turi įgyti ir daugiau higieninių įgūdžių. Ateina laikas keltis, o vaikas dar miega. Atsargiai pažadinkite, tegul minutę dvi (tik ne ilgiau) paguli. Staigus perėjimas iš miego į aktyvią veiklą – kenksmingas, bet užsigulėti taip pat nereikia.

Atsikėlęs vaikas pirmiausia turi nueiti į tualetą. Jeigu iš ryto taip nedaro, jis neišsiugdo reikiamo reflekso. Tai labai svarbu mergaitėms, nes dėl nuolat perpildytos šlapimo pūslės ir žarnyno gimda gali atsidurti netaisyklingoje padėtyje.

Vaikas, nusiplovęs rankas, kartu su vyresniais šeimos nariais turi daryti rytinę mankštą. Po mankštos jis turi nusiprausti, geriausiai apsitrinti iki pusės, neskubėdamas papusryčiauti ir tvarkingai apsirengęs išeiti į mokyklą.

Vakare vaikas turi pasikloti lovą, nueiti į tualetą (būtinai!), visais metų laikais nusiprausti kambario temperatūros vandeniu ir muilu pažastis, kirkšnis, tarpvietę ir kojas.

Išmokyti vaiką šių įgūdžių nesunku, tik reikia būti kantriems, užsispyrusiems ir, svarbiausia, nuosekliems.

Article Tags:
· · ·
Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.