Lap 18, 2022
116 Views
Komentavimas išjungtas įraše Berniukus išmokykite santūrumo, pagarbos mergaitėms

Berniukus išmokykite santūrumo, pagarbos mergaitėms

Written by

Berniukai skundžiasi perštėjimu, nestipriu skausmu, niežėjimu. Esant šiems požymiams, kreipkitės į gydytoją. Neleiskite berniukams dieną ir naktį dėvėti nailoninių glaudžių. Jos labai nehigieniškos nesugeria prakaito, blogai praleidžia orą, aptempia, trina ir erzina lytinius organus, gali paskatinti ir onanizmą.

Berniukus išmokykite santūrumo, pagarbos mergaitėms. Papasakokite jiems, kad ankstyvi lytiniai santykiai kenkia augančiam, besivystančiam organizmui, be to, galima susirgti venerine liga.

Žalingi įpročiai atsiranda dėl auklėjimo spragų, kai laiku neišugdomi tinkami įgūdžiai. Pavyzdžiui, vaikas, neišmokęs 3-4 metais gražiai tuo pačiu laiku kasdien valgyti, pavalgęs sutvarkyti stalą, valgys kada ir kaip pakliuvo. Visada, kai neišugdomas teigiamas įgūdis, susiformuoja neigiamas.

Augdamas vaikas susiduria su naujais reiškiniais ir pareigomis. Jis nežino, kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje. Dėl to nuolat stenkitės formuoti gerus įpročius, kad vaikas stichiškai neįgytų nepageidautinų. Stichiškai įgyti įpročiai ne visuomet būna teigiami. Kad neigiami įpročiai taptų teigiamais, yra sunkiau negu iš karto išugdyti teigiamus. Nuo neigiamų įpročių vaikas negali atsisakyti staiga. Jeigu mėginsite greitai ir staigiai jį perauklėti, vaikas gali pradėti meluoti, įvairiais būdais jus apgaudinėti.

Dažniausiai pasitaikantys blogi įpročiai, teikiantys vaikams malonumą, yra šie: ilgalaikis čiulptuko, piršto čiulpimas, odos kasymas ar lūpos kramtymas be priežasties, nosies krapštymas, plaukų pešiojimas, lytinių organų čiupinėjimas arba trynimas (onanizmas), rūkymas, alkoholio vartojimas.

Piršto čiulpimas. Jeigu vaikas čiulpia pirštą, čiulptuką arba lūpą, pirmiausia atidžiai jį stebėkite. Pamėginkite išsiaiškinti, kokiomis aplinkybėmis jis tai daro. Gal vaikas susijaudinęs, pavargęs, ar neturi kuo užsiimti? Čiulpimas vaiką nuramina, primena valgymą. Jeigu pastebėjote, kad vaikas pradeda čiulpti pirštą susijaudinęs, nustatykite ir pašalinkite priežastį. Gal jį nuskriaudė vyresni vaikai, gal kambaryje per daug triukšminga ir kt?

Priežasčių gali būti daug, visų jų išvardyti neįmanoma. Pirštus taip pat čiulpia vaikai, kuriems suaugusieji skiria mažai dėmesio, palieka vienus be jokio užsiėmimo. Visais atvejais pirmiausia pašalinkite reiškinį sukėlusias priežastis, tada išnyks ir pats reiškinys. Pašalinę neigiamo įpročio priežastis, vaiką kurį laiką stebėkite, kad jis iš įpratimo nepradėtų čiulpti piršto.

Pamatę vėl čiulpiant pirštą, sudominkite jį nauju užsiėmimu, pavyzdžiui, žaidimu, kuriame turi dalyvauti rankos. Su vaiku elkitės ramiai, nesibarkite. Stenkitės, kad jis visą laiką būtų užsiėmęs. Taip vaikui padėsite atsikratyti neigiamu įpročiu.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.