Gru 5, 2021
151 Views
Komentavimas išjungtas įraše Gruntuotas ir išdžiūvęs paviršius paprastai dažomas du kartus

Gruntuotas ir išdžiūvęs paviršius paprastai dažomas du kartus

Written by

Gruntuotas ir išdžiūvęs paviršius paprastai dažomas du kartus: pirmą kartą skystesniais ir labiau įklijintais dažais, antrą kartą – truputį tirštesniais ir silpniau (tik tiek, kad nesiteptu) įklijintais dažais.

Klijiniai dažai paruošiami taip. Kreida, kuri yra beveik svarbiausia klijiniams dažams ruošti medžiaga, užmerkiama iš anksto (dar iš vakaro). Tinkamiausia yra smulki, švari malta arba plauta kreida. Gabalinę kreidą, kuri dažniausiai yra su visomis gamtinėmis priemaišomis (akmenimis, šiukšlėmis ir pan.), reikia prieš tai atitinkamai paruošti: kietas dalis atrinkus, susmulkinti ir persijoti ne retesniu kaip 1 X 1 mm skylutėmis sieteliu. Kreida geriau išmirksta, kai užmerkiant ji pilama vandenį (o ne atvirkščiai) ir nemaišyta paliekama.

Norimų spalvų pigmentus taip pat geriausia iš anksto tirštai sumaišyti su vandeniu.

Kambariai dažniausiai dažomi šviesiomis spalvomis ir pagrindinė spalva čia yra balta (šiuo atveju kreida), todėl, ruošiant dažus, patogiausia pirma tirščiau užmaišyti kreidą ir į ją mažais kiekiais dėti skysčiau sumaišytų ir gerai ištrintų pigmentų. Kreidą ir dažus geriausia ištrinti kibire, išspaudant visus gumulėlius rankomis. Reikia atsiminti, kad kai kurie pigmentai, ypač iš grynų junginių ar dažlaktų grupės, yra labai intensyvūs, todėl mažiau įgudęs dažytojas gali spalvas greitai „persūdyti”, t. y. padaryti perdaug ryškias, sodrias ar tamsias.

Paskui, norint pašviesinti, tektų primaišyti juos kreidos ir visai be reikalo pasidaryti daug dažų. Naudojant mišrius, nelabai intensyvių spalvų pigmentus, tokio pavojaus, žinoma, nėra.

Klijiniais, kaip ir kitais vandeniniais dažais nudažytas paviršius šlapias atrodo tamsesnis, negu išdžiūvęs.

Baldų išvežimas iš/į statybų aikštelės prieš/po dažymo darbų tai kertinis dalykas remonto sferoje

Todėl, tikrinant ruošiamų dažų spalva ar lyginant ja su duotojo pavyzdžio spalva, reikia tikrinamuosius dažus, nudažius jais gabaliuką popieriaus, padžiovinti. Be to, reikia atsiminti, kad mažame gabalėlyje ir šviesesnėje patalpoje dažų spalva atrodys visuomet šviesesnė ir ne tokia intensyvi, o didesniame plote ir tamsesnėje patalpoje atvirkščiai – tamsesnė, sodresnė bei intensyvesnė.

Article Categories:
Statybų aprašymas

Comments are closed.