Rgs 6, 2023
47 Views
Komentavimas išjungtas įraše Gvazdikas (Dianthus)

Gvazdikas (Dianthus)

Written by

Gentyje yra apie 300 rūšių. Priklauso gvazdikinių (Caryophyllaceae) šeimai. Lietuvoje savaime auga viena dvimečių gvazdikų rūšis, įtraukta į respublikos Raudonąją knygą.

Šiurpinis gvazdikas (D. barbatus) labai plačiai auginamas gėlynuose. Dažnai vadinamas ,,šiurpe”. Žydi anksti, nuo birželio mėnesio. Stiebai užauga 40-50 cm. Žiedai smulkūs, į tankius žiedynus skydelius – sukrauti. Žydi baltai, rožiniai, raudonai ir margai. Yra veislių pilnaviduriais žiedais.

Šiurpiniai gvazdikai gerai auga ir pusiau pavėsyje, trąšioje sunkesnėje žemėje. Blogiau auga sausoje, smėlėtoje dirvoje. Sėklos renkamos nuo gražiausiai žydėjusių, sveikų augalų. Neretai šiurpiniai gvazdikai peržiemoja ir auga kaip daugiametės gėlės.

Sėklos sėjamos birželio mėnesį į tuščią inspektą arba lysvę. Daigai su 3 lapelių poromis pikuojami, o rudenį ar anksti pavasarį – sodinami į gėlynus kas 30×30 cm. Pilnaviduriai gvazdikai dauginami vegetatyviškai. Auginiai sodinami į purią, trąšią dirvą įšaknydinimui liepos mėnesį. Į gėlynus sodinami rugsėjo mėnesį arba pavasarį.

Article Categories:
Gėlės

Comments are closed.