Sau 12, 2023
78 Views
Komentavimas išjungtas įraše Hortenzija (Hydrangea) – uolaskėlinių šeimos, kilusi iš Japonijos

Hortenzija (Hydrangea) – uolaskėlinių šeimos, kilusi iš Japonijos

Written by

Uolaskėlinių (Saxifragaceae) šeimos, kilusi iš Japonijos, kur ir dabar tebeauga. Prancūzų sodininkai išvedė nepaprastai gražių hortenzijų veislių, kurios pasklido po visą Europą. Kambariuose auginama H. hortensis L daugiametis krūmelis, žydi nuo pavasario iki rudens gražiais baltais, rožiniais, raudonais bekvapiais žiedais, sutelktais į didelį apvalaus skėtelio žiedyną. Žiedynai susidaro vienamečių ūgių viršūnėje.

Norint, kad hortenzijos žydėtų mėlynai, reikia baltai arba rožiniai žydinčias hortenzijas keletą kartų palaistyti aluno tirpalu (1 litrui vandens 5-10 gramų aluno) arba persodinant pridėti alūno į žemių mišinį (1 kilogramui žemės 10 gramų aluno). Be to, hortenzijos, persodintos į juodalksnynų purvą (žemų vietų purvą, kuriame auga juodalksniai), taip pat žydi mėlynais žiedais.

Vėlai rudenį hortenzijos meta lapus; tada jos pernešamos į šaltą, gerai vėdinamą patalpą, rūsį arba sandėliuką. Jei toje patalpoje temperatūra nukrinta žemiau nulio, hortenzijas reikia pridengti. Kad nesudžiūtų hortenzijų šaknys, 2-3 kartus per mėnesį reikia jas palaistyti.

Norint, kad anksčiau žydėtų, sausio-vasario mėnesiais hortenzijas reikia laikyti 12-14 laipsnių temperatūros kambaryje ant saulėtos palanges. Hortenzijos veisiamos ūgliais, kurie pjaunami vasario-kovo mėnesiais nuo šakninių atžalų ir sodinami į smėlį stiklu pridengtame inde (dėžutėje, vazone, kambariniame inspektélyje). Įsišakniję ūgiai sodinami į atitinkamo dydžio vazonėlius. Žemių mišinys sudaromas iš 2 dalių durpinės, dalies kompostinės žemės ir smėlio. Augimo metu hortenzijas reikia gausiai laistyti ir purkšti.

Begonija (Begonia) – puošnus augalas tiek žiedais, tiek lapais

Peržydėjusioms hortenzijoms išpjaustomi žiedynai ir apkarpomi ilgi išbėgę ūgliai. Po to hortenzijos persodinamos į paruoštą žemių mišinį iš 1 dalies velėninės, 1 dalies durpinės žemės ir smėlio. Rugpjūčio mėnesio antroje pusėje hortenzijos laistomos mažiau. Vasarą hortenzijas galima laikyti balkone arba lauke.

Remtasi: kambarinės gėlės

Article Categories:
Gėlės

Comments are closed.