Gru 16, 2022
108 Views
Komentavimas išjungtas įraše Kaip elgtis kūdikiui susirgus sloga?

Kaip elgtis kūdikiui susirgus sloga?

Written by

Kaip elgtis kūdikiui susirgus sloga? Įsidėmėkite, jog lengva sloga gali būti sunkios ligos pradžia, todėl iškvieskite gydytoją ir vykdykite visus jo paskyrimus.

Tinkamai slaugant sergantį sloga kūdikį ir tinkamai prižiūrint nosį, kūdikio būklė būna palyginti nebloga ir išvengiama komplikacijų. Jei nosyje susikaupia daug sekreto, jį reikia išsiurbti guminiu balionėliu.

Tuomet sekreto nepatenka į vidurinę ausį, bronchus ir plaučius, palengvėja kvėpavimas. Viršutinę lūpą patepkite riebalais ar specialiu tepalu, kad sekretas nedirgintų odos. Į nosį lašinkite gydytojo paskirtus vaistus (naftiziną, efedriną ar kt.), kurie sutraukia paburkusią gleivinę, ir kūdikiui daug lengviau pasidaro kvėpuoti pro nosį. Vaistų lašinkite tik tiek, kiek paskirta. Negalima vartoti vaistų, skirtų suaugusiesiems, nes kūdikiams jie per stiprūs, gali apnuodyti organizmą.

Kūdikiui turi būti atskiros nosinės, nes, naudojant suaugusiųjų, ji galima užkrėsti iš naujo. Geriausiai tinka vienkartinės popierinės nosinės, kurios panaudotos išmetamos.

Kosulys, Vaikai kosti persišaldę, sirgdami bronchitu, plaučių uždegimu ir t. t. Per vėlai pradėti gydyti ar nevisiškai išgydyti vaikai kosti ilgai. Jiems gali išsivystyti lėtinis bronchitas, lėtinės plaučių ligos, nuo kurių savo gali atsirasti komplikacijos, pavyzdžiui, bronchinė astma arba astminis bronchitas.

Visais atvejais kosintį vaiką reikia parodyti gydytojui, kad laiku būtų išaiškinta priežastis ir skirtas atitinkamas gydymas. Be to, kosintiems vaikams labai svarbu sistemingas grūdinimas, kuo daugiau būti gryname ore (ir vasarą, ir žiemą). Negerai elgiasi tėvai, kurie nori dažnai kosintį vaiką išgydyti vien medikamentais.

Galvos skausmai. Vaikai neretai skundžiasi galvos skausmais. Priežasčių gali būti labai daug. Galvą skauda karščiuojant, sergant meningitu ar kitomis užkrečiamosiomis ligomis, padidėjus kraujospūdžiui, pervargus, neišsimiegojus, ilgai pabuvus tvankiose patalpose, perkaitus saulėje ir t. t.

Vaikui skundžiantis galvos skausmais, pirmiausia išsiaiškinkite priežastį ir ją pašalinkite. Jei jis neturi temperatūros, išleiskite į lauką pakvėpuoti grynu oru, patalpas gerai išvėdinkite, uždrauskite tą dieną žiūrėti televizorių, duokite vėsios, nervus raminančios, arbatos, paguldykite. Jei ir po to galvos skausmai nepraeina, kreipkitės į gydytoją. Tablečių nuo galvos skausmo vaikams duoti nepatartina.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.