Gru 14, 2022
98 Views
Komentavimas išjungtas įraše Viduriuoja bet kurio amžiaus vaikai

Viduriuoja bet kurio amžiaus vaikai

Written by

Vaikas viduriuoja. Maitinami krūtimi naujagimiai ir kūdikiai paprastai per parą tuštinasi iki 5 kartų, o pradėjus juos maitinti dirbtinai, 1-2 ar 3 kartus. Viduriavimas prasideda tada, kai kūdikis tuštinasi 7-8 ir daugiau kartų per parą, išmatos būna vandeningos, kartais su gleivių ar kraujo priemaiša, dvokia.

Viduriuoja bet kurio amžiaus vaikai. Naujagimiai ir kūdikiai dažniausiai viduriuoja, kai mamos juos permaitina. Kad kūdikis greičiau augtų, mamos maitina krūtimi ir dar iš buteliuko, neatsižvelgdamos į pajėgumą virškinimo trakto, kuris gali suvirškinti tik labai ribotą maisto kiekį.

Nuo per didelio maisto kiekio kūdikis ir vemia, ir viduriuoja. Kita viduriavimo priežastis – staigiai duodant dideliais kiekiais neįprasto maisto. Tai būna pradėjus kūdikius maitinti dirbtinai ar mišriai. Prie naujo maisto juos reikia pratinti pamažu. Staiga ir gausiai pamaitintas neįprastu maistu, kūdikis gali vemti ir viduriuoti, nes jo virškinimo traktas nepajėgia suvirškinti šio maisto.

Trečia viduriavimo priežastis nekokybiškas maistas: netinkarnai ir nešvariai paruoštas, nešviežias, užkrėstas mikrobais. Tada viduriavimas dažniausiai būna labai sunkus.

Sunkios užkrečiamosios ligos: Vaikai dar gali viduriuoti, sirgdami apendicitu, ausų uždegimu, kepenų ir daugeliu kitų ligų. Ketvirta viduriavimo priežastis dizenterija, salmoneliozė ir kt.

Kiekvienas viduriavimas gali būti pradinis kokios nors sunkios ligos simptomas. Todėl, vaikui émus viduriuoti, jį reikia pradėti tuoj pat gydyti.

Kaip turite elgtis vaikui pradėjus viduriuoti?
1. Nebemaitinkite nors 6-12 val.
2. Girdykite kūdikį ramunėlių ar kmynų arbata. Jei jis vyresnis negu 6 savaičių, tai pirmą parą galite duoti morkų sriubos. Ji verdama taip: gerai nuplautos ir nuskustos morkos (0,5 kg) verdamos 40 min. litre vandens. Paskui jos pertrinamos pro tankų tinklelį 3-4 kartus taip, kad neliktų stambesnių gabalėlių. Pertrintos morkos sumaišomos su vandeniu, kuriame virė, įberiama žiupsnelis druskos, 50 g cukraus ir įpilama virinto vandens tiek, kad susidarytų 1 litras.

Sriuba dar kartą užvirinama. Jos duodama vieną dieną, o paskui gydytojas skiria dietą, atitinkančią vaiko amžių. Morkų sriubos duodama po 150 g vienam kilogramui vaiko kūno masės. Ši sriuba padeda apsivalyti virškinimo trakto gleivinei, ir viduriavimas sumažėja, o kartais visai praeina.

Jei, duodant tik arbatos, viduriavimas per 12 val. nepraeina ir kūdikio būklė blogėja, būtinai iškvieskite gydytoją, kuris paskirs tinkamą gydymą ir dietą.

Jei viduriavimas po arbatos dietos praėjo arba ryškiai sumažėjo, tai kūdikį maitinkite taip pat kaip prieš viduriavimą, tik pirmą dieną maisto duokite perpus mažiau, o trūkstamą skysčių kiekį papildykite arbata arba morkų sriuba. Antrą dieną, jei vaikas nebeviduriuoja, maisto duokite 2/3 paros normos, o trečią dieną galite maitinti normaliai.

Kad vaikai neviduriuotų, svarbu griežtai laikytis sanitarinių-higieninių reikalavimų. Prieš kūdikio maitinimą gerai nusiplaukite rankas, švariai ruoškite maistą, neužterškite jo mikrobais, nevartokite senų ir įtartinų produktų. Kūdikiui duokite gerti tik virintą vandenį, visus jo indus, naudojamus maitinimui, plaukite virintu vandeniu ir kartkartėmis juos išvirinkite.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.