Sau 9, 2023
95 Views
Komentavimas išjungtas įraše Kavos be kofeino gėrimo privalumai ir trūkumai

Kavos be kofeino gėrimo privalumai ir trūkumai

Written by

Nors kava be kofeino yra plačiai paplitusi, daugelis žmonių nežino, kad joje vis dar yra nedidelis kofeino kiekis. Šiame straipsnyje aptariami kavos be kofeino gėrimo privalumai ir trūkumai.

Kava be kofeino – tai tokia pati kava, kaip ir įprastinė, tačiau iš jos pašalintas beveik visas kofeinas. Kaip minėta, kavoje be kofeino vis dar yra labai mažas kofeino kiekis (apie 3 proc., palyginti su įprasta kava), nes nėra būdo pašalinti 100 proc. kofeino.

Puodelyje įprastos kavos yra apie 95 miligramai kofeino, o puodelyje kavos be kofeino – tik 2 miligramai kofeino.

Yra trys kavos be kofeino apdorojimo būdai: šveicariškas vandens metodas, anglies dioksidas ir metilo chloridas.

Šveicariškas vandens metodas – tai švelnus ir veiksmingas kavos pupelių dekofeinizavimo būdas, kai kofeinui pašalinti naudojamas tik grynas vanduo.

Šiuo būdu žalios kavos pupelės mirkomos vandenyje tol, kol vanduo prisisotina tirpių kavos komponentų. kofeinas iš vandens filtruojamas į žaliosios kavos ekstraktą. Į žalias kavos pupeles, kuriose yra kofeino, dedama ekstraktų. „Kai pupelės ir skystis siekia pusiausvyros, kofeinas iš pupelių pereina į žalios kavos ekstraktą, kol pupelėse beveik visiškai nelieka kofeino.”

Anglies dioksidas yra dujos, sudarančios Žemės atmosferą. Jis svarbus augalams, nes padeda jiems vykdyti fotosintezę.

Atskirti įvairias chemines medžiagas, pavyzdžiui, kofeiną iš kavos, galima paprasčiausiai perpumpuojant anglies dioksidą per kavos pupeles.

Metilchlorido molekulę sudaro vienas anglies atomas ir vienas chloro atomas. Ši molekulė yra bespalvės, degios, saldaus kvapo dujos. Ji naudojama kaip tirpiklis ir šaldymo priemonė.

Metileno chloridas yra cheminis tirpiklis, kuriuo iš kavos pupelių pašalinamas kofeinas. Anksčiau šiam tikslui dažniausiai buvo naudojamas benzenas, tačiau vėliau paaiškėjo, kad jis yra kancerogenas. Dabar įmonės paprastai naudoja kitas chemines medžiagas, pavyzdžiui, etilacetatą ir metileno chloridą.

Dėl metilchlorido kilo tam tikrų ginčų, nes didelis šios medžiagos kiekis gali būti toksiškas ir pažeisti centrinę nervų sistemą.

Sprendime teigiama, kad bet koks metileno chlorido kiekis kavoje be kofeino nekelia susirūpinimo, nes daugiau nei 0,001 % yra draudžiama.

Kavos be kofeino nauda priklauso nuo jūsų individualios sveikatos būklės ir ligos istorijos. Kavoje be kofeino vis dar yra daug tų pačių antioksidantų kaip ir įprastoje kavoje, todėl tai gali būti sveikas pasirinkimas, jei norite atsisakyti kofeino, bet vis dar norite kavos naudos. Kava be kofeino taip pat gali būti geras pasirinkimas žmonėms, kurie yra jautrūs kofeinui, bet mėgsta kavos skonį. Kitas pasirinkimas, jei norite mažesnio kofeino kiekio, yra pusės kavos kava.

Gerti ar ne kavą be kofeino? Štai koks klausimas.

Sprendimas, ar gerti kavą be kofeino, ar ne, priklauso nuo konkretaus žmogaus ir jo sveikatos būklės. Štai keletas kavos be kofeino gėrimo privalumų ir trūkumų.

Ji netgi gali padėti sumažinti streso lygį. Ir ji gali suteikti taip reikalingą energijos pliūpsnį. Kavos be kofeino gėrimo privalumų yra daug.

Kava be kofeino gali padėti sušvelninti kai kuriuos kofeino abstinencijos simptomus.

Jautrumas kofeinui gali sukelti neigiamą šalutinį poveikį, pavyzdžiui, nemigą, nerimą, širdies plakimą, aukštą kraujospūdį ir nerimą. Kava be kofeino gali padėti išvengti šių problemų.

Kavos sukeltos sveikatos problemos gali būti nemiga, širdies plakimas ir kitos problemos. Kofeinas yra stimuliatorius, diuretikas ir rūgštingumą didinanti medžiaga, todėl, jei jaučiate rėmens graužimą, žarnyno sutrikimus ar turite miego problemų, kava be kofeino gali padėti sušvelninti kofeino poveikį, tačiau vis tiek įtraukti kavą į savo kasdienybę.

Kofeino sukeltas nerimas yra dažnas šalutinis kofeino poveikis. Kofeinas gali sukelti neramumą ir nervingumą, o tai gali pabloginti jau ir taip į nerimą linkusių žmonių simptomus.

Jei jaučiate nerimą ir geriate kavą, galbūt reikėtų pereiti prie kavos be kofeino.

Yra tam tikrų įrodymų, kad kava kai kuriems žmonėms gali turėti vidurius laisvinantį poveikį, tačiau tai vis dar tiriama. Galiausiai, kiekvieno žmogaus organizmas yra skirtingas ir jūs geriausiai pažįstate save.

Kava be kofeino gėrimo trūkumas yra tas, kad joje nėra kofeino ir ji gali būti ne tokio malonaus skonio.

Bekofeininė kava taip pat gali turėti raminamąjį poveikį geriančiajam, padėti atsipalaiduoti ir mėgautis akimirka.

Kai kuriose kavose be kofeino naudojamos cheminės medžiagos, pavyzdžiui, metilo chloridas, gali būti kenksmingos žmonėms ir gyvūnams, jei jų koncentracija yra didelė. Ilgalaikis poveikis gali sukelti neurologinį poveikį.

Rinkdamiesi kavą be kofeino, žinokite, kad daugumoje kavos, ant kurios nenurodoma, kaip ji buvo be kofeino, buvo naudojamas metilo chloridas, kuris dideliais kiekiais gali būti kenksmingas.

Vyksta diskusijos dėl kavos be kofeino poveikio cholesterolio kiekiui žmonių organizme. Kai kurie tyrimai rodo, kad ji gali didinti cholesterolio kiekį, o kiti nenustatė jokio reikšmingo poveikio. Šiuo klausimu vis dar neaišku, tačiau jei turite problemų dėl cholesterolio, vertėtų pasikalbėti su gydytoju ir išsiaiškinti, ar kava jums kelia susirūpinimą.

Article Categories:
Kava

Comments are closed.