Geg 5, 2022
132 Views
Komentavimas išjungtas įraše Kavos šalis: Malavis

Kavos šalis: Malavis

Written by

Vidurio Afrikoje esantis Malavis yra siaura, kalvota šalis pietiniame Rytų Afrikos Riftinio slėnio gale. Penktadalį šalies teritorijos užima Malavio ežeras, esantis aukščiau jūros lygio. Dauguma žmonių gyvena pietiniuose regionuose. Klimatas daugiausia subtropinis, o kritulių kiekis svyruoja. Ekonomika daugiausia žemės ūkio. Daugiausia eksportuojama tabako, arbatos, cukraus ir kavos. Pramonės sektoriuje daugiausia gaminami chemikalai, tekstilė ir žemės ūkio produktai.

Malavis labai priklauso nuo užsienio pagalbos.

Tik arabica

kavą augina stambios valdos, smulkūs augintojai pagamina tik 20 % produkcijos. Kava dažnai plaunama ir perdirbama valdai priklausančiose patalpose.

Malavis yra šalis, neturinti išėjimo į jūrą. Už kavos gabenimą į Durbaną eksportui tenka mokėti dideles baudas.

Gera žinoti

Malavis yra viena iš nedaugelio kavą gaminančių šalių, kurioje didžiąją dalį eksporto sudaro dvarų kava.

Kavos auginimas yra labiau organizuotas, nes ji auginama nuosavose plantacijose, išskyrus Smulkiųjų kavos augintojų tarnybą (angl. Smallholder Coffee Authority, SHCA), kurią sudaro apie 200 smulkiųjų kavos augintojų iš įvairių šiaurinių aukštikalnių vietovių. Yra daugiau kaip 12 kavos valdų. Nuo to laiko SHCA buvo privatizuota ir tapo patikos fondu.

Per pastarąjį dešimtmetį, ypač po to, kai 1989 m. buvo panaikintas Tarptautinis susitarimas dėl kavos (ICA), daugelis Malavio kavos augintojų iškirto savo kavamedžius, taip sumažindami derlių. Dėl to pajėgumų panaudojimas sumažėjo 70 proc. Tačiau Malavio kavos gamyba gali padidėti, nes tabako augintojai pereina prie kavos auginimo.

Kavos gamintojai mano, kad dalyvavimas tarptautinėse prekybos mugėse, pavyzdžiui, Japonijoje, Singapūre ir Europos bendrijoje, padėtų rasti naujų rinkų. Taip pat reikia daugiau pirkėjų ir pardavėjų susitikimų. Gamintojai taip pat norėtų didesnio vyriausybės įsipareigojimo įgyvendinant atleidimą nuo mokesčių ir muitų, kuris nėra visiškai įgyvendintas.

Šviežių kavos pupelių galite užsisakyti su Cofmos prekiniu ženklu.

Article Tags:
· · · ·
Article Categories:
Prekės

Comments are closed.