Bal 5, 2022
132 Views
Komentavimas išjungtas įraše Kavos šalis: Togas

Kavos šalis: Togas

Written by

Togas yra ilga siaura šalis Vakarų Afrikoje su trumpa Gvinėjos įlankos pakrante. Vidų sudaro plokščiakalniai, pereinantys į kalnuotas vietoves, o kraštutinė šiaurinė dalis yra sausringa.

Klimatas atogrąžų, sausringesnis šalies gilumoje. Žemės ūkis yra šalies ekonomikos pagrindas. Eksportuojama medvilnė, kava ir kakava, tačiau pagrindinė eksporto prekė – fosfatai.

Pagrindinės pramonės šakos – naftos perdirbimas ir maisto produktų gamyba. Lomė yra prekybos centras.

Tik Robusta

kava yra trečia pagal dydį šalies eksporto prekė, gerokai atsiliekanti nuo fosfatų ir medvilnės. Ji sudaro mažiau nei 5 % eksporto pajamų.

Auginama tik Robusta kava, o augintojai yra smulkūs ūkininkai, kurie augina ir kakavą, ir kavą. Anksčiau Togo „Robusta” kava turėjo gerą reputaciją, tačiau pastaraisiais metais puodelių kokybė suprastėjo. Ūkiai paprastai yra ne didesni kaip 2 ha.

Kava pradėta gaminti 1920 m. kolonijinėje teritorijoje. Per pastaruosius 12 metų kavos gamyba nuolat buvo mažesnė nei 15 000 tonų. Derlius iš hektaro yra labai mažas dėl:

naudojamos senos ir tradicinės veislės, t. y. „Niaouli”, įvestos kolonijiniu laikotarpiu 1920 m.

Kavamedžių senumo.

Kavos sektoriaus liberalizavimas

Mažos kavos kainos

Nepakankama ūkininkų organizacija, tik 25 % kavos augintojų priklauso asociacijai.

Daugiau nei 40 000 šeimų išgyvenimas priklauso nuo kavos. Ūkiai yra labai maži, o kavamedžiai auginami kartu su kakava ir maistinėmis kultūromis. Augintojai parduoda nesuklasifikuotą kavą tarpininkams, kooperatyvams arba tiesiogiai eksportuotojams per agentus.

Iki 1996 m. pusiau valstybinė OPAT nustatydavo metines kainas ir maržas visiems rinkos dalyviams. OPAT taip pat rūpinosi tik eksportu. Spaudžiant išorės agentūroms, rinka buvo liberalizuota.

Šiandien 4 eksportuotojai kontroliuoja daugiau kaip 75 % eksporto.

CCFCC

CCFCC (COMITE DE COORDINATION FILIERES POUR LE CAFE CACAO) vienija kakavos ir kavos tiekimo grandinės eksportuotojus ir techninius partnerius. Jiems taikomi žemės ūkio ministro teisės aktai.

Jos misija – prižiūrėti prekybą ir koordinuoti abiejų sektorių veiklą.

Per 10 metų CFCC atsodino 3403 ha kakavos ir 974 ha kavos.

PASA

2011 m. : pradėtas įgyvendinti privataus sektoriaus paramos projektas (PASA), kuriuo remiamas Kakavos ir kavos techninis padalinys (UTCC). Jis leidžia platinti aukštos kokybės augalinę medžiagą ir remti

Šviežių kavos pupelių galite užsisakyti su Cofmos prekiniu ženklu.

Article Tags:
· · · ·
Article Categories:
Prekės

Comments are closed.