Spa 31, 2022
187 Views
Komentavimas išjungtas įraše Mokinio dienos režimas suprantamas

Mokinio dienos režimas suprantamas

Written by

Tik gerai organizuotas dienos režimas padeda išvengti mokinių regėjimo sutrikimų, stuburo iškrypimų, padidėjusio nervingumo, traumatizmo, dažnų kvėpavimo takų ligų.

Mokinio dienos režimas suprantamas, kaip tiksliai nustatyta tvarka laiku dirbti ir ilsėtis, miegoti ir valgyti, laikantis higienos mokslo pagrįstų normų. Jis padeda susiformuoti įgūdžiams bei įpročiams, kurie sutaupo energiją, įgalina greičiau ir geriau atlikti įvairias užduotis, išvengti pervargimo, pajusti darbo džiaugsmą ir būti geros nuotaikos.

Be to, darbingumui didelę reikšmę turi mokiniui suprantamas darbo tikslas, tinkamai sutvarkyta darbo vieta, geras apšvietimas, išvėdinta, švari ir estetiškai sutvarkyta patalpa.

Svarbiausias dienos režimo elementas – tinkamai sutvarkytas mokinio darbas (mokymasis). Grįžęs iš mokyklos, jis turi pavalgyti ir bent 1,5-2 val. pailsėti, t.y. padėti namų ruošoje, pabūti gryname ore, atlikti darbus, nesusijusius su regėjimo, klausos įtempimu. Tuomet nepatartina žiūrėti televizorių, skaityti knygą, klausytis radijo.

Mokinys, pradėjęs ruošti pamokas, turi kas 45 min. daryti 10-15 min. pertraukas. Jaunesniųjų klasių mokiniai greičiau pavargsta, skundžiasi, jog uždaviniai sunkūs ir kt. Jeigu pastebėjote, kad vaikas nebesusikaupia ir, užuot atlikinėjęs namų užduotis, pradeda žaisti, patarkite jam padaryti pertrauką (nesvarbu, kad nepraėjo 45 min.).

Jos metu geriausia vaiką išleisti į lauką.. Jeigu vaikas greitai neišsprendžia uždavinio arba jam iš karto nepavyksta atlikti bet kurią kitą užduotį, neskubėkite į pagalbą, leiskite jam pačiam pagalvoti ir išmokti kantriai, susikaupus dirbti, pajusti džiaugsmą, kuris ateina, savarankiškai išsprendus uždavinį. Neverskite ilgai, be pertraukų atlikinėti namų užduotis, ypač kai vaikas lanko muzikos ar kitą pagalbinio lavinimo mokyklą. Ilgai, ne pagal jėgas dirbdamas, vaikas gali ne tik nuvargti, bet ir pervargti.

Nuovargis yra fiziologinis (normalus) apsauginis reiškinys atgauti žmogaus fizinėms ir protinėms jėgoms, o pervargimas – tai toks nuovargis, kuris nepraeina ir pailsėjus. Pervargimas jau pavojingas sveikatai ir darbingumui.

Antrasis dienos režimo elementas – miegas. Vaikai ir paaugliai, kurie blogai arba nepakankamai išsimiega, per pamokas nesugeba susikaupti, yra nervingi, blogiau mokosi. Todėl stebėkite, kad vaikai laiku eitų miegoti, o rytą nustatytą valandą savaime pabustų.

Trečiasis mokinio dienos režimo elementas – laisvalaikis. Mokiniai, kurie kasdien laisvalaikio metu 3-4 val. išbūna lauke žaisdami, sportuodami, vaikščiodami, fiziškai dirbdami, serga 2 kartus rečiau ir mokosi daug geriau negu vaikai, kurie lauke būna tik 1-2 val. arba visai nebūna. Visus mokinius, ypač I-III klasės, laisvalaikiu skatinkite daugiau judėti, sportuoti. Mieste ir kaime gyvenantys mokiniai į mokyklą ir atgal, jeigu iki jos yra ne daugiau kaip du kilometrai, turi eiti pėsčiomis.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.