Kov 31, 2024
6 Views
Komentavimas išjungtas įraše Ciklamenai – tai žydinčių augalų gentis

Ciklamenai – tai žydinčių augalų gentis

Written by

Ciklamenai – tai žydinčių augalų gentis, kuriai priklauso apie 20 skirtingų rūšių. Jie kilę iš Viduržemio jūros regiono ir dalies Azijos, garsėja patraukliais, švelniais žiedais ir unikalia lapija.

Ciklamenai paprastai auginami kaip kambariniai ir lauko dekoratyviniai augalai, yra įvairių veislių, kurių žiedai skirtingų spalvų ir raštų. Kai kurios paplitusios ciklamenų rūšys yra gėlininkystės ciklamenai (Cyclamen persicum), kurie paprastai auginami kaip kambariniai augalai, ir atsparūs ciklamenai (Cyclamen hederifolium ir Cyclamen coum), kurie gali būti auginami lauke, soduose.

Yra daugybė skirtingų ciklamenų veislių, kurių kiekviena pasižymi unikaliomis savybėmis ir ypatybėmis.

Štai kelios populiarios ciklamenų veislės:

Gėlininkų ciklamenai (Cyclamen persicum): Tai dažniausiai auginama ciklamenų rūšis, kuri dažnai parduodama kaip kambarinis augalas. Jo žiedai dideli, ryškūs, rožinių, raudonų, baltų ir violetinių atspalvių ir gali žydėti kelis mėnesius.

Atsparieji ciklamenai (Cyclamen hederifolium ir Cyclamen coum): Tai lauko ciklamenų veislės, tinkamos auginti vėsesnio klimato zonose. Jų žiedai mažesni ir smulkesni nei gėlinių ciklamenų, tačiau vis tiek labai patrauklūs. Lapai dažnai pasižymi įdomiais raštais ir spalvomis.

Cyclamen mirabile: Tai reta ir neįprasta ciklamenų rūšis, garsėjanti dideliais, kvapniais rausvais, raudonais ir baltais žiedais. Jis kilęs iš Artimųjų Rytų ir nėra taip plačiai auginamas kaip kitos ciklamenų rūšys.

Cyclamen africanum: Ši ciklamenų rūšis kilusi iš Pietų Afrikos ir garsėja kvapniais baltais žiedais, žydinčiais rudenį. Turi patrauklius, marmurinius lapus, kurie primena gebenę.

Cyclamen graecum: Tai ištverminga lauko ciklamenų veislė, kilusi iš Graikijos ir aplinkinių regionų. Jos žiedai smulkūs, švelnūs, rožinių ir baltų atspalvių, tinka alpinariumams ir kitiems mažai priežiūros reikalaujantiems kraštovaizdžio formavimo būdams.

Tai tik keli įvairių ciklamenų rūšių pavyzdžiai. Kiekviena veislė pasižymi unikaliomis savybėmis, todėl tinkamos rūšies pasirinkimas priklausys nuo konkrečių jūsų poreikių ir pageidavimų.

Štai keletas bendrų ciklamenų priežiūros patarimų:

Šviesa: Ciklamenai mėgsta ryškią, netiesioginę šviesą. Nelaikykite jų tiesioginiuose saulės spinduliuose, nes tai gali nudeginti lapus ir žiedus.

Laistymas: Ciklamenai mėgsta tolygiai drėgną dirvožemį, todėl svarbu juos reguliariai laistyti. Tačiau jie jautrūs perlaistymui, todėl neleiskite, kad dirva permirktų. Laistykite augalą iš apačios, įdėję jį į lėkštę su vandeniu ir palikę maždaug valandai, kad jis prisigertų vandens.

Temperatūra: Ciklamenai mėgsta vėsią 50-68 °F (10-20 °C) temperatūrą. Jie gali pakęsti ir šiek tiek aukštesnę temperatūrą, tačiau gali nustoti žydėti, jei bus per karšta.

Tręšimas: Ciklamenai nereikalauja daug trąšų, tačiau vegetacijos metu juos galima tręšti subalansuotomis, vandenyje tirpstančiomis trąšomis kas 2-4 savaites.

Persodinimas: Ciklamenus reikėtų persodinti kas 2-3 metus arba kai augalas išauga iš dabartinio indo. Naudokite gerai drenuojantį vazonų mišinį ir indą su drenažo angomis.

Ramybės periodas: Vasaros mėnesiais ciklamenai natūraliai miega. Norėdami paskatinti augalą užmigti, sumažinkite laistymą ir nustokite tręšti vėlyvą pavasarį arba vasaros pradžioje. Ramybės metu lapai nunyksta ir augalas ilsisi iki rudens.

Kenkėjai ir ligos: Ciklamenai gali būti jautrūs amarams, voratinklinėms erkėms ir kitiems kenkėjams. Jie taip pat gali būti linkę sirgti grybelinėmis ligomis, jei dirva yra per drėgna. Reguliariai stebėkite savo augalus ir nedelsdami pašalinkite bet kokias problemas, naudodami tinkamą gydymą.

Apskritai ciklamenus palyginti lengva prižiūrėti, o tinkamai prižiūrimi jie gali gražiai žydėti kelis mėnesius.

Article Categories:
Gėlės

Comments are closed.