Spa 11, 2022
141 Views
Komentavimas išjungtas įraše Dušas yra stipri grūdinimo priemonė

Dušas yra stipri grūdinimo priemonė

Written by

Vaikai aptrinami taip. Imamas rankšluostis arba flanelė, kuri sudrėkinama atitinkamos temperatūros vandeniu, gerai išgręžiama ir trinamas kūnas: pirma rankos, paskui kojos, krūtinė, pilvas, nugara. Aptrintas kūdikis įvyniojamas į rankšluostį ar paklodę ir šluostomas tol, kol truputį parausta oda. Po to kūdikis aprengiamas ir guldomas 10-15 min. i lovutę. Visa aptrynimo procedūra turi trukti 3-5 min. Jei vaikas pašiurpsta, dreba arba atsiranda ,,žąsies oda”, tai aptrynimų reikia atsisakyti.

Dušas yra stipri grūdinimo priemonė. Ji skiriama vaikams nuo 1,5 metų. Tačiau vasarą per karščius pašildyto vandens dušas lauke galimas ir kūdikiams iki 1 metų. Tai ne tik grūdina, bet ir apsaugo vaikus nuo perkaitimo. Šaltu metų laiku dušas daromas patalpoje, kurios temperatūra turi būti ne žemesnė kaip 18°C. Be to, svarbu reguliuoti vandens kritimo aukštį. Vaikams iki 3 metų jis turi būti ne didesnis kaip 10, o ikimokyklinio amžiaus vaikams – 25-50 cm.

Prie dušo vaikus reikia pratinti pamažu. Iš pradžių vandens temperatūra turi būti 35-36°C, vėliau kas trys dienos ji mažinama po 1 laipsnį iki 28, 2-3 metų -25-26, ikimokyklinio amžiaus vaikams 20-22, mokyklinio – iki 18°C. Dušo trukmė – 1-2 min. Po dušo reikia nusišluostyti ir energingai apsitrinti rankšluosčiu.

Dušo metu svarbu stebėti vaikų būklę. Be to, nereikia labai skubėti skirti šaltesnį dušą. Dušas skirtinas ne tik vasarą, bet ir ištisus metus. Jis netinka karščiuojantiems ir labai nusilpusiems vaikams.

Maudymasis upėje, ežere, jūroje. Tai viena iš stipriausiai veikiančių organizmą ir labiausiai grūdinanti procedūra. Čia kamu organizmą veikia vanduo, saulė, oras ir vaiko judesiai. Maudytis leistina vaikams, kurie gerai užgrūdinti kitomis vandens procedūromis: apsitrynimu, apipylimu vandeniu, dušu.

Vaikus patartina pradėti maudyti upėje, ežere ar jūroje nuo dvejų metų. Suprantama, užgrūdinti vaikai gali maudytis upėje, ežere ar jūroje nuo vienerių metų.

Svarbu parinkti tinkamą maudymuisi vietą. Vanduo turi būti skaidrus, dugnas švarus, smėlėtas, vandens tėkmės greitis nedidelis, gylis ne daugiau kaip 50 cm (nepaisant to, su mažais vaikais vandenyje turi būti suaugusieji).

Pradedant mažus vaikus maudyti, vandens temperatūra turi būti ne žemesnė kaip 20-22, o oro-22-24°C. Vyresniems, taip pat jau įpratusiems maudytis, užsigrūdinusiems vaikams ir vandens, ir oro temperatūra gali būti žemesnė. Pavyzdžiui, mokyklinio amžiaus vaikai, ypač užsigrūdinę, gali maudytis esant 15-16°C vandens ir 18-20°C oro temperatūrai. Pradedantiems maudytis vaikams tinkamiausias laikas yra po pietų apie 16-17 val, nes tada vanduo būna šilčiausias.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.