Spa 13, 2022
135 Views
Komentavimas išjungtas įraše Nuo gryno oro pagerėja kūdikių apetitas

Nuo gryno oro pagerėja kūdikių apetitas

Written by

Nuo gryno oro pagerėja kūdikių apetitas, centrinės nervų sistemos veikla, parausvėja skruostai. Gryname ore jie greit ir giliai užmiega.

Du kartus per dieną į lauką vedami ir 2-3 metų vaikai. Jeigu jie yra užgrūdinti, galima vesti, kai oro temperatūra būna -15-16°C, o kai oras sausas, be vėjo, tai esant ir žemesnei temperatūrai. Ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikai žiemą lauke turi išbūti iki 3-4 valandų per dieną. Labai negeras įprotis bet kurio amžiaus vaikams aprišti skarele burną ir nosį. Tai nesveika, nes skarelė trukdo laisvai kvėpuoti.

Svarbu, kad vaikai būtų aprengti pagal sezoną. Per šilta apranga varžo judesius, dėl to vaikai mažiau juda ir gali suprakaitavę persirinės funkcijos, judesių koordinacija, jie nepersišaldo. Žiemą vaikams šaldyti. Kai gryname ore nuolat juda, žaidžia, geriau vystosi jų moto tinka rogutės, slidės, pačiūžos ir kt.

Oro vonios. Jų kaip ir gryno oro kūdikiui reikia nuo pat pirmų gyvenimo dienų. Aplinkos oras, jo temperatūra ir išsklaidytas saulės spinduliavimas veikia kūdikio odą ir jos kraujagysles. Formuojasi adekvati kraujagyslių reakcija (susiaurėjimas ar išsiplėtimas), kuri priklauso nuo aplinkos temperatūros. Oro vonios – efektyvi grūdinimo priemonė, taikytina atsargiai ir sistemingai. Jos ne tik grūdina organizmą ir apsaugo nuo kvėpavimo organų ligų, bet yra gera iššutimų ir kitų odos ligų profilaktikos priemonė, todėl naudingos ir sveikiems, ir nusilpusiems vaikams. Tik karščiuojantiems vaikams, kol jie visiškai nepasveiks, vonios neskirtinos.

Pirmąsias oro vonias kūdikis gauna jį pervystant ir perrengiant. Kai kambario temperatūra būna 22°C, kūdikiui leidžiama pasirangyti arba aprengtam tik plonais marškinėliais. Iš pradžių oro vonių trukmė turi būti ne ilgesnė kaip 2-3, paskui pamažu ilginama iki 10 15 min. Vasarą kelis kartus per dieną oro vonios atliekamos lauke, kai temperatūra pavėsyje esti ne žemesnė kaip 22°C. Jų trukmė taip pat turi būti nuo kelių minučių ir laipsniškai ilginama iki 30-50 min. Vyresni vaikai vasarą su glaudėmis gali būti lauke visą dieną, tik jie turi nuolat judėti, žaisti. Žiemos, pavasario ir rudens mėnesiais, taip pat vasarą, kai esti blogas oras, šios vonios atliekamos šiltame, gerai išvėdintame kambaryje.

Lauke oro vonioms parenkama vieta pavėsyje, kur nėra vėjo ir dulkių. Kūdikis išrengiamas nuogai ir kartkarčiais perverčiamas nuo vieno šono ant kito, kad oras vienodai veiktų visą kūną. Pirmųjų mėnesių kūdikiams kartu su oro voniomis patartina daryti masažą ir gimnastiką, o nuo 6 mėn. reikia su jais žaisti. Vienerių metų ir vyresni vaikai su glaudėmis gali bėgioti ir žaisti vieni arba su bendraamžiais.

Vyresni vaikai ir vasarą, ir žiemą oro vonias turi derinti su rytine mankšta. Oro vonios paprastai pradedamos, kai temperatūra esti 22°C, ir palaipsniui mažinama iki 20-18°C. Vyresniems ir užsigrūdinusiems vaikams oro vonios tinka, kai aplinkos temperatūra esti 16 ar net 15°C.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.