Spa 15, 2022
126 Views
Komentavimas išjungtas įraše Vaiką reikia pradėti grūdinti nuo pirmųjų gyvenimo dienų

Vaiką reikia pradėti grūdinti nuo pirmųjų gyvenimo dienų

Written by

Grynas oras. Bet kurio amžiaus kūdikiams ir vaikams reikia gryno oro. Todėl jie nuo pat pirmųjų gyvenimo dienų prie jo pratinami. Neretai bijodami, kad vaikai neperšaltų, tėvai blogai vėdina kambarius, nevaikšto su jais lauke. Ypač saugomi vaikai, kurie linke sloguoti, kosėti. Jie visai nebevedami į lauką, o jei išvedami, tai per šiltai aprengti.

Taigi, nebūdami gryname ore, vaikai praranda apetitą, išblykšta, atsiranda mažakraujystė, jie pasidaro vangūs. Auginamieji ,,šiltnamio” sąlygomis yra labai neatsparūs ir nuolat serga įvairiomis kvėpavimo organų ligomis.

Kambario vėdinimas. Vasarą vaiko kambaryje langelis arba langas turi būti atviras visą parą. Šaltesniu metų laiku kambarys sistemingai vėdinamas ne mažiau kaip 3-4 kartus per dieną. Kai vaikas išvedamas pasivaikščioti, patartina kambarį vėdinti sudarant skersvėjį, t. y. atidarant langus ir duris. Ypač gerai taip jį išvėdinti prieš miegą.

Vaiko kambario oras turi būti švarus, be dulkių, dūmų, jokiu būdu jame negalima rūkyti. Optimali kambario temperatūra – 18-20°C.

Pasivaikščiojimas lauke. Grįžus iš gimdymo namų, gimusį šiltu metų laiku (vėlai pavasarį, vasarą ar anksti rudenį) kūdikį į lauką galima išnešti sekančią dieną, jei oro temperatūra ne žemesnė kaip 12°C. Žiemą gimę kūdikiai prie šalto oro pratinami pamažu. Iš pradžių jie migdomi pravėrus langelį taip, kad šaltas oras nesiektų kūdikio, o į lauką vežami nuo 2-3 savaičių, kai oro temperatūra esti ne žemesnė kaip -5-6°C. 2-3 mėnesių kūdikiai į lauką nešami, kai temperatūra esti -10°C, 3-6 mėnesių -12, o vyresni net -15°C.

Svarbu su kūdikiais vaikščioti kelis kartus per dieną. Iš pradžių pasivaikščiojimų trukmė turi būti 15-20 min., vėliau ilginama iki 1-2 val. Žiemą kūdikį į lauką geriausia vežti miegmaišyje. Veido uždengti nereikia. Kad jis nenušaltų, patartina patepti aliejumi arba žąsų taukais. Grįžus į kambarį, kūdikis tuoj pat nurengiamas, kad neperkaistų. Kai oro temperatūra esti -20°C ir žemesnė, kūdikis migdomas aprengtas kambaryje prie atviro lango. Vasarą lauke jis gali būti visą dieną, migdomas sportiniame vežimėlyje, medžių paunksnėje. Kūnelis pridengiamas plona antklode ar vystyklu. Gilus vežimėlis vasarą netinka.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.