Spa 17, 2022
93 Views
Komentavimas išjungtas įraše Trumpalaikės vandens procedūros teigiamai veikia vaikus

Trumpalaikės vandens procedūros teigiamai veikia vaikus

Written by

Trumpalaikės vandens procedūros teigiamai veikia vaikus, jų raumenų kraujagyslių ir nervų sistemas, medžiagų apykaitą, taip pat bendrą nuotaiką: praeina vangumas, pagerėja apetitas, miegas ir kt. Kai šalto vandens procedūros būna ilgalaikės, iš pradžių sušilusi oda vėl pabąla, vėliau įgauna melsvą atspalvį, pamėlsta lūpos, atsiranda drebulys. Tokios vandens procedūros neužgrūdintam vaikui yra kenksmingos.

Atliekant vandens procedūras, jo temperatūra mažinama palaipsniui. Vaiką reikia atidžiai stebėti ir procedūros metu, ir po jos. Jei po procedūros kūdikis pasidaro vangus arba sujaudintas, sutrinka miegas, pablogėja apetitas, nustoja augusi kūno masė, tai vandens procedūras reikia nutraukti ir pasitarti su gydytoju.

Vaikų grūdinimui skiriamos paprastos higieninės vonios, aptrynimai ar apipylimai vandeniu, dušas, maudymasis upėje, ežere, jūroje, ankstyvas kūdikių plaukymas.

Higieninės vonios. Tai kūdikio maudymas ir apiplovimai. Apipylimai vandeniu. Išmaudytą kūdikį patartina apipilti 2-3 litrais vandens, kurio temperatūra iš pradžių turi būti 35-36, o vėliau ji kas trys dienos mažinama po 1 laipsnį iki 28°C. Vasarą per karščius vaikai apipilami lauke iš laistytuvo arba iš ąsočio (oro temperatūra pavėsyje turi būti ne žemesnė kaip 18°C). Vaikai iki 1 metų apipilami ne žemesnės kaip 28°C temperatūros vandeniu, 2-3 metų – 26, ikimokyklinio amžiaus vaikai-20, mokyklinio -18°C.

Pirmų gyvenimo metų pabaigoje vaiko veidas, kaklas, rankos iki alkūnių plaunamos kambario temperatūros (ne žemesnės kaip 18°C) vandeniu.

Maždaug nuo 1,5 metų patartina vaikus prausti iki juosmens. Vandens temperatūra iš pradžių turi būti 36°C, o vėliau mažinama iki kambario temperatūros. Vaikai, įpratę ir vasarą, ir žiemą praustis iki juosmens šaltu vandeniu, paskui ir suaugę taip darys. Nuprausti šaltu vandeniu vaikai trinami rankšluosčiu tol, kol truputį parausta oda. Be to, tinka nuo 2 metų vaikams prieš miegą plauti arba apipilti vandeniu kojas. Iš pradžių vandens temperatūra turi būti 36°C, paskui kas trys dienos ji mažinama po 1 laipsnį iki 20-18, o mokyklinio amžiaus vaikams net iki 15°C. Šios priemonės gerai grūdina vaikus. Jie tada rečiau serga sloga ir kitomis viršutinių kvėpavimo takų ligomis.

Aptrynimas. Ši procedūra atliekama kūdikiams nuo 6 mėnesių. Prieš ją pradedant, maždaug 1-2 savaites vaiko rankos, kojos, kaklas, krūtinė, pilvas, nugara trinama sausa flanele.

Iš pradžių aptrynimui imamas 35-36°C vanduo ir kas savaitė jo temperatūra mažinama 1 laipsniu. Metų vaikui vandens temperatūra jau gali būti 28, 2-3 metų – 26-25°C. Mokyklinio amžiaus vaikai gali apsitrinti kambario temperatūros vandeniu (18-20°C). Svarbu įpratinti vaikus, kad jie apsitrintų vandeniu ir vasarą, ir žiemą.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.