Spa 19, 2022
110 Views
Komentavimas išjungtas įraše Plaukiojimas sukelia kūdikiams teigiamas emocijas

Plaukiojimas sukelia kūdikiams teigiamas emocijas

Written by

Kūdikių plaukimo metodinės rekomendacijos

Nustatyta, kad kūdikiai gimsta turėdami tam tikrus plaukymo refleksus, kurie netreniruojami išnyksta nuo 3,5 mėnesių. Jeigu su kūdikiais nuo pirmųjų gyvenimo dienų atliekami specialūs plaukiojimo pratimai, jie greitai pradeda savarankiškai plaukioti, t. y. anksčiau negu vaikščioti.

Plaukiojimas sukelia kūdikiams teigiamas emocijas (džiaugsmą, juoką), kurios, pasibaigus plaukiojimo seansui, pereina į pastovias slopinimo reakcijas – gilų sveiką miegą. Nuo plaukiojimo pagerėja širdies ir kraujagyslių sistemos, taip pat kvėpavimo organų veikla, stiprėja judamasis aparatas, suintensyvėja ir medžiagų apykaita, dėl to atsiranda apetitas. Gerai auga kūno masė. Plaukiojimas teigiamai veikia ir psichomotorinį vystymąsi. Tokie kūdikiai pradeda daug anksčiau savarankiškai sėdėti, stovėti ir vaikščioti.

Kūdikius gali mokyti plaukti patys tėvai namų sąlygomis. Tačiau prieš tai jie turi specialiai to išmokti poliklinikoje ir paskui reguliariai lankyti kontrolinius užsiėmimus.

Tinkamiausias kūdikių amžius, nuo kurio pradedama mokyti plaukti 2-3 savaitės, bet gali būti ir jaunesni. Kadangi nuo 3-3,5 mėnesių įgimti plaukymo refleksai pradeda nykti, tai, pradėjus tokio amžiaus kūdikius mokyti plaukti, gaunami blogesni rezultatai.

Kas žinotina tėvams prieš pradedant mokyti kūdikius plaukioti?

Reikia gerai susipažinti su plaukimo metodika ir tiksliai vykdyti visus metodisto instruktoriaus nurodymus.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.