Spa 21, 2022
112 Views
Komentavimas išjungtas įraše Mokant kūdikius plaukioti, patartina neskubėti

Mokant kūdikius plaukioti, patartina neskubėti

Written by

Mokant kūdikius plaukioti, patartina neskubėti. Be to, labai svarbu teigiamos kūdikio emocijos.

Kad jaunoji karta augtų sveika ir žvali, reikia visus sveikus kūdikius mokyti plaukioti nuo gimimo.

Nors plaukymo instrukcija pritaikyta Panevėžiui, bet daugelis nurodymų vertingi visiems tėvams. Šiuo metu Lietuvoje kūdikių plaukymo centrų, išskyrus Panevėžį, kol kas nėra. Taip pat nėra paruoštų instruktorių. Todėl tėvams, norintiems pradėti anksti mokyti plaukioti kūdikius, teks naudotis šia instrukcija arba kita prieinama literatūra apie ankstyvą vaikų plaukymą.

Taigi ankstyvas kūdikių plaukimas ir visos su juo susijusios procedūros (masažas, gimnastika ir kt.) yra efektyvi grūdinimo priemonė. Tokie kūdikiai daug rečiau serga ir geriau vystosi fiziškai.

Apranga ir vystymas

Naujagimis, kol nukris virkštelė, vystomas steriliais švelnios, minkštos medžiagos vystyklais. Namų sąlygomis gerai išskalbtus vystyklus galima sterilizuoti karšta laidyne lyginant juos iš abiejų pusių.

Kūdikių drabužiai – tai marškinėliai, palaidinukės, vystyklai, šliaužtinukai ir kt. Pirmiausia kūdikiui užvelkami marškinėliai, kurie užpakalyje surišami raišteliais. Ant jų velkama flanelinė palaidinukė su rankovėmis. Paskui kūdikis vystomas šitaip: ant vystymo stalo paklojama vaikiška vilnonė antklodė, ant jos dedamas flanelinis vystyklas, ant klijuotė, kuri pridengiama plonu medvilniniu vystyklu, o ant pastarojo – medvilninis ar marlinis vystyklas, sulenktas trikampiu.

Ant šitaip paruoštų vystyklų guldomas kūdikis ir suvystomas, kaip parodyta paveiksle. Nepatartina kūdikio vystyti į klijuotę, nes gali iššusti sėdmenų ir kirkšnių srityje. Ji turi būti nedidelė, apimanti tik sėdmenis ir viršutines šlaunų sritis. Kūdikio rankos paliekamos laisvos ir dieną, ir naktį. Nuo trijų mėnesių maunami šliaužtinukai, kad kūdikis galėtų laisvai judinti kojas.

Jo nereikia per šiltai vystyti. Kūdikiui kepuraitė dedama ar skarelė rišama tik einant į lauką arba išmaudžius.

Kūdikio vystyklai ir drabužiai turi būti švariai išskalbti ir išlyginti karšta laidyne. Juos reikia skalbti atskirai nuo kitų baltinių, specialiai tam skirtame inde. Patartina 2-3 kartus per savaitę baltinius išvirinti.

Jokiu būdu negalima džiovinti neskalbtų vystyklų. Be to, labai patogu naudoti vienkartinius vystyklus, ypač vykstant su kūdikiu į kelionę.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.