Sau 8, 2023
105 Views
Komentavimas išjungtas įraše Fikusas Bonsas (Ficus Ginseng)

Fikusas Bonsas (Ficus Ginseng)

Written by

Jei manote, kad bonsai medžio priežiūra yra per daug darbo, galbūt norėsite išmėginti savo jėgas augindami fikusą bonsą (Ficus ženšenį). Šiuos unikaliai atrodančius medžius daug lengviau prižiūrėti, todėl jie puikiai tinka tiems, kurie pradeda auginti miniatiūrinius medžius.

Bonsai medeliai – puikus pasirinkimas ieškantiems unikalaus pomėgio ar dovanos idėjos. Fikusai yra ypač įdomūs dėl savo storų šaknų, augančių virš žemės.

Ženšenio ficus bonsai yra patrauklus augalas, kuriam nereikia daug priežiūros. Jis turi storą, svogūninį stiebą, ovalius lapus ir rausvai pilką žievę su tigrą primenančiomis juostelėmis.

Jei laikysitės kelių paprastų gairių, priešingai populiariems įsitikinimams, ženšenio ficus bonsai bus lengva auginti ir prižiūrėti.

Svarbu, kad jūsų bonsai fikusas gautų pakankamai šviesos. Geriausia vieta jam – ant palangės patalpoje, kur daug saulės šviesos. Jei medį išnešite į lauką vasarą, būtinai pastatykite jį tokioje vietoje, kur jis gaus daug saulės. Bonsai ženšenis neveikia šešėlinėse vietose.

Geriausias fikuso vazonų mišinys yra gerai nusausinantis vazonų mišinys, kurį galima rasti daugumoje sodo parduotuvių arba internete. Šį gerai nusausinantį dirvožemio mišinį taip pat lengva maišyti patiems. Galite sumaišyti bonsų fikusui skirtą žemę, sumaišę 2 dalis vazoninio dirvožemio su 1 dalimi durpių samanų ir 1 dalimi perlito.

Svarbu reguliariai laistyti ženšenio fikusą, tačiau būkite atsargūs ir neperlaistykite, nes tai gali sukelti grybelines ligas. Jei augalas auga labai šiltoje aplinkoje, jį reikės laistyti dažniau. Norėdami išvalyti dulkėtus lapus, tiesiog nuvalykite juos drėgnu popieriniu rankšluosčiu arba apipurkškite vandeniu iš purškimo buteliuko.

Ideali fikuso bonsai temperatūra yra 15 laipsnių ar aukštesnė. Jis turi būti laikomas saulėje, o jo lapai neturėtų išdžiūti. Augalas gali toleruoti mažą drėgmę dėl vaškinio lapų paviršiaus, tačiau gerai auga ir drėgnoje aplinkoje.

Bonsai medžius kartas nuo karto reikia papildyti maistinėmis medžiagomis, nes jie naudoja labai mažai dirvožemio. Turėtų pakakti bet kokių universalių skystų trąšų, kurias galima įsigyti darželyje ar sodo centre.

Auginimo sezono metu fikusą svarbu tręšti kas kelias savaites. Geriausia naudoti subalansuotas trąšas, o lengviausia naudoti skystąsias trąšas. Būkite atsargūs ir nenaudokite per daug trąšų, nes tai gali pažeisti medžio šaknis.

Žiemos mėnesiais reikėtų vengti fikuso tręšimo, nes augalas bus ramybės būsenoje ir jam nereikės maistinių medžiagų. Tręšimas gali būti atnaujintas kovo pradžioje, kai vėl pradės augti.

Genėjimas padeda bonsai augalams išlaikyti norimą formą ir dydį. Atsikratydami negyvų lapų ir paskatindami naujų augimą, genėjimas padeda bonsams išlikti sveikiems ir atrodyti geriausiai.

Norėdami paskatinti tvirtą kamieną, galite atidėti genėjimą metams ar daugiau. Kai būsite pasiruošę genėti lapus, patartina nupjauti iki dviejų lapų kas šešis ar aštuonis lapus.

Paprastai fikusus rekomenduojama genėti žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį, prieš prasidedant naujam augimui. Tai leidžia pašalinti visas negyvas ar pažeistas šakas, taip pat formuoti, jei fikusas auginamas kaip bonsai. Svarbu negenėti pernelyg agresyviai, nes gali sumažėti lapų ir sumažėti sulos gamyba.

Idealus laikas persodinti fikusą yra pavasarį, kai augalas baigia žiemos ramybės būseną. Norėdami pasiruošti persodinimui, turėtumėte palaukti, kol dirva išdžius, tada išimkite augalą iš vazono. Jei šaknys peraugo, prieš persodinant jas galite nupjauti aštriomis žirklėmis. Jei naudojate negilų vazoną, patartina sutrumpinti šaknis, kad jos būtų kompaktiškos ir padėtų išlaikyti bendrą fikuso sveikatą.

Renkantis vazoną fikuso augalui, geriausia pasirinkti tokį, kuris būtų tik šiek tiek didesnis nei dabartinis vazonas. Jei naudojamas per didelis vazonas, augalą lengva perlaistyti ir sukelti šaknų puvinį. Fikusą galima nesunkiai padauginti paėmus iš augalo auginius po jo genėjimo.

Ficus bonsai yra jautrūs įvairiems kenkėjams ir ligoms, tačiau tinkamai prižiūrint, jie gali būti sveiki.

Dažniausi augalų kenkėjai yra voratinklinės erkės, žvyneliai, miltligė ir amarai. Juos galima kontroliuoti neemo aliejumi arba indų ploviklio ir vandens mišiniu. Jei augalas perlaistomas, gali išsivystyti grybelinės ligos arba šaknų puvinys. Baltos arba juodos dėmės ant lapų gali rodyti grybelinę infekciją, kurią galima gydyti fungicidais.

Kokie yra dažniausiai užduodami klausimai apie ficus bonsai?

Kodėl fikuso augalo lapai pagelsta arba ruduoja, kai patenka per daug saulės šviesos? Fikuso augalo lapai pagels arba rudos, kai gaus per daug saulės šviesos.Taip yra todėl, kad augalas negali tinkamai fotosintezuoti, kai jį veikia per daug šviesos. Kai lapai pagelsta arba ruduoja, tai yra ženklas, kad augalas negauna reikiamo šviesos kiekio.

Ar Fikuso ženšenio augalas yra nuodingas naminiams gyvūnėliams? Daugelis populiarių kambarinių augalų atogrąžų klimate iš tikrųjų yra toksiški naminiams gyvūnėliams. Fikuso ženšenio augalas yra vienas iš tokių augalų, kurie gali būti nuodingi tiek katėms, tiek šunims.

Fikuso ženšenio augalas yra nuodingas katėms ir šunims. Jo lapai ir sultys gali sukelti odos dirginimą, vėmimą ir viduriavimą, o nurijus didelius kiekius gali sukelti kepenų pažeidimą ir net mirtį. Jei pastebėjote, kad jūsų augintiniai suėdė fikusą, nedelsdami kreipkitės į veterinarijos gydytoją.

Kokia yra maksimali fikuso gyvenimo trukmė? Didžiausia ficus bonsai gyvenimo trukmė yra 100 metų.

Kokios yra geros bonsų fikuso aplinkos sąlygos? Kadangi bonsai klesti drėgnoje aplinkoje, jiems idealiai tiktų virtuvė ar vonios kambarys. Tačiau svarbu užtikrinti, kad jie gautų reikiamą šviesos kiekį.

Kokio tipo puodą turėčiau naudoti savo ficus bonsai? Ficus bonsai medžiui geriausiai tinka negilus vazonas. Tinkamo dydžio vazonas būtų 25–30 cm skersmens, o apačioje būtų drenažo angos, kad tarp laistymo kartų žemė išdžiūtų.

Bonsai medį rekomenduojama laistyti, kai išdžiūsta 5–7 cm viršūnės. Paprastai tai vyksta kartą per savaitę, tačiau gali skirtis priklausomai nuo vazono dydžio, dirvožemio tipo, temperatūros ir šviesos kiekio. Kaip dažnai reikia laistyti bonsai medį?

Kokie yra rodikliai, kad mano fikuso medžiui reikia vandens? Jei medžio lapai nuvysta arba nukrenta, tai yra ženklas, kad medžiui reikia daugiau vandens.

Bonsai medžiui, kad jis gerai augtų, reikia vidutinės ir stiprios šviesos. Tinkama vieta medžiui būtų prie lango, kur jis kasdien gautų kelias valandas saulės šviesos. Tačiau svarbu, kad medis nebūtų veikiamas tiesioginių saulės spindulių. Koks yra idealus šviesos kiekis fikusui?

Pavasario ir vasaros mėnesiais fikuso ženšenio medį rekomenduojama tręšti skystomis trąšomis kas kelias savaites, kad būtų skatinamas optimalus augimas.

Koks yra idealus trąšų kiekis fikusams augimui skatinti? Tręškite vieną kartą ankstyvą pavasarį ir vieną kartą vasaros pradžioje, kad augtų optimaliai.

Ideali temperatūra ženšenio augalui yra 15-24 °C. Kokia yra ideali temperatūra ženšenio augalui?

Norėdami padauginti bonsai fikusą, paimkite auginius iš motininio augalo. Nupjaukite dalį stiebo ir pasodinkite į drėgną dirvą.

Kas dvejus metus fikusą rekomenduojama persodinti į didesnį vazoną, kad jis būtų sveikas ir ilgai tarnautų.

Article Categories:
Gėlės

Comments are closed.