Spa 7, 2022
135 Views
Komentavimas išjungtas įraše Kaip dažnai reikia kūdikį pervystyti

Kaip dažnai reikia kūdikį pervystyti

Written by

Kaip dažnai reikia kūdikį pervystyti. Pirmais gyvenimo metais kūdikis pervystomas prieš kiekvieną maitinimą, taip pat, kai jis nusišlapina ir išsituština. Pamaitinus, jei kūdikis sausas, pervystyti nereikia, ypač pirmais gyvenimo mėnesiais, nes jis gali išvemti arba atpilti pieno.

Labai dažnai kūdikį pervystyti nepatartina, nes: 1) kūdikis nuolat trukdomas, sutrinka jo poilsis; 2) kūdikis pripranta prie rankų; 3) dažnai vystant, kūdikį galima peršaldyti, nes, dar nesuspėjęs sušilti, jis vėl vystomas; 4) dažnai vystant, motinai nebeužtenka laiko atlikti kitų darbų.

Kūdikių ir mažų vaikų drabužiai siuvami iš minkštos, šviesių atspalvių, lengvai skalbiamos medžiagos, kuri, ir daug kartų skalbiama, nekeičia savo savybių. Drabužiai turi atitikti sezoną, t. y. šilti šaltu metų laiku ir pakankamai lengvi vasarą.

Vaiko drabužiai turi atitikti jo ūgį, būti laisvi, kad neribotų judesių. Jei drabužiai varžo vaiką, jis nenori žaisti, judėti. Tai trukdo jo normaliam fiziniam ir motoriniam vystymuisi.

Vaiką reikia rengti taip, kad būtų gera jo savijauta, t. y. kad jis neperšaltų ar neperkaistų ir kartu jaustųsi laisvai. Kai vaikui šalta, jis pasidaro nejudrus, nenori žaisti. Taip pat blogai vaikas jaučiasi, kai jam karšta. Tuomet jis esti neramus, prakaituoja. Per šiltai rengiamas vaikas pasidaro neatsparus pakitusioms aplinkos sąlygoms, dažnai serga įvairiomis kvėpavimo organų ir odos ligomis.

Susidaro užburtas ratas: kuo vaikas šilčiau rengiamas, tuo dažniau serga, o kuo dažniau serga, tuo šilčiau rengiamas. Norint užauginti sveiką vaiką, reikia jį grūdinti nuo pirmų dienų ne tik minėtomis priemonėmis, bet ir tinkama apranga.

Apatiniai marškinėliai siuvami iš minkštos baltos ar spalvotos plonos medžiagos, kurią galima virinti, lengvai išplauti ir išlyginti. Marškinėliai siuvami be sagų, surišami užpakalyje raišteliais. Jų rankovės plačios, kad kūdikį būtų lengva apvilkti. Marškinėliai keičiami kasdien, o jiems susitepus,- kelis kartus per dieną.

Viršutiniai marškinėliai-palaidinukės siuvamos iš minkštos šiltos medžiagos, pavyzdžiui, flanelės, trikotažo. Jos susegamos priekyje. ,,Vokelis”. Labai patogu pirmais gyvenimo mėnesiais, ypač šaltu metų laiku, naudoti ,,vokelį”, kuris gerai apsaugo nuo peršalimo ir palaiko vienodą kūno temperatūrą. Jis kūdikiui tinka iki pusės metų.

,,Vokelį sudaro 40×140 cm dydžio marlinės ar kitos medžiagos maišas, prikištas 2-3 cm storio vatos sluoksniu ir persiūtas skersai bei išilgai siūlėmis. Toks maišas užvelkamas anfvalkalu, kurio vidurinė dalis turi papildomai prisiūtus atlapus. ,,Vokelis” labai tinka einant į lauką pasivaikščioti, ypač šaltu metų laiku. Kambaryje, vasarą per karščius kūdikio migdyti ,,vokelyje” nereikia, nes gali perkaisti.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.