Spa 5, 2022
179 Views
Komentavimas išjungtas įraše Šliaužtinukai siuvami iš minkštos medžiagos

Šliaužtinukai siuvami iš minkštos medžiagos

Written by

Šliaužtinukai. Jais kūdikiai apvelkami nuo 3 mėn. Šliaužtinukai siuvami iš minkštos, pavyzdžiui, flanelinės ir medvilninės medžiagos. Jie turi būti pakankamai platūs, ypač per strėnas, kad tarp kūdikio kojų būtų galima laisvai įdėti vystyklą. Vyresniems kaip metų vaikams jau galima mauti pėdkelnes, nuo 3 trumpas kelnaites su petnešomis.

Kol kūdikis nešliaužioja ant grindų, šliaužtinukai keičiami ir plaunami kas 2-3 dienos, o kai pradeda žaisti ant grindų,- kasdien.

Švarkelis. Kūdikiams nuo 6-9 mėn. siuvamas švarkelis, susagstomas priekyje. Žiemai švarkelis ilgomis rankovėmis siuvamas iš flanelinės ar kokios kitos šiltos medžiagos, vasarai – trumpomis rankovėmis iš plonos medžiagos. Kūdikiai migdomi be švarkelio.

Paltukas siuvamas iš vilnonės, flanelinės ar kitos medžiagos. Patartina turėti kelis paltukus vasaros ir žiemos sezonams. Mažiems vaikams, ypač šaltu metų laiku, tinka paltukai su gobtuvu.

Vyresnių vaikų drabužiai įvairesni: trumpos ir ilgos kelnaitės, glaudės, įvairūs siūti ir megzti kostiumėliai, suknelės, neperšlampami kombinezonai, puspalčiai, paltai ir kt.

Avalynė. Pirmoji avalynė kūdikiams – geriausia megztos šlepetės su raišteliais, kad nekristų nuo kojų. Jos turi būti laisvos, nespausti pirštų, o užrišus raišteliais, neveržti čiurnos sąnario. Kieta avalynė kūdikiams netinka.

Kojinaitės turi atitikti pėdos dydį, t. y. kad nebūtų per mažos, nes spaus, ir ne per didelės, kad po padais nesusidarytų raukšlių.

Kai kūdikiai pradeda vaikščioti, jų šlepetės turi būti minkštos su veltinio ar storo vilnonio audinio padu ir flanelinio ar kito minkšto audinio viršum. Jos gali būti megztos; turi atitikti pėdos dydį.

Vyresni kaip metų vaikai avi lanksčiu padu basutėmis. Jomis apsiave vaikai vasarą gali žaisti lauke, o žiemą šaltu metų laiku ir esant drėgnam orui vyresni vaikai apaunami vaikščioti kambaryje.

Batukais su auliukais. Jų viršus tai pat turi būti minkštas, padas lankstus. Svarbu, kad jie nespaustų pirštų ir pėdos, nebūtų per dideli nupirkti šiltus batukus, pakankamai laisvus, kad žiemai patartina vaikui būtų galima užmauti šiltas kojinaites.

Fizinis lavinimas Kad išaugtų sveikas vaikas, be visų minėtų organizmo grūdinimo priemonių, nuo pat pirmų gyvenimo mėnesių ji reikia fiziškai lavinti. fizinį lavinimą įeina šios priemonės: fiziniai pratimai kūdikiams, rytinė mankšta, fizkultūra mokykloje, įvairūs žaidimai, sportas, fizinis bei visuomenei naudingas darbas.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.