Spa 25, 2022
128 Views
Komentavimas išjungtas įraše Kūdikių plaukimas

Kūdikių plaukimas

Written by

Pavalgius patartina maudytis po 1-1,5 val. Vaikų nereikia per jėgą tempti į vandenį, nardinti arba taškyti šaltu vandeniu. Tai gali juos atbaidyti nuo maudymosi. Prieš maudymąsi vaikai turi apšilti žaisdami, bet nesuprakaituoti. Vandenyje jie taip pat turi judėti, taškytis, plaukti. Išsimaudę vaikai sausai nušluostomi ir, jeigu juos krečia drebulys, aprengiami ir verčiami pabėgioti arba organizuojami judrūs žaidimai.

Maži vaikai iš pradžių gali maudytis 3-5, o paskui – 8-10, užsigrūdinę mokyklinio amžiaus vaikai – 15-20 min. Negalima leisti vaikams maudytis iki pamėlynavimo. Tai labai kenksminga. Maži vaikai gali maudytis kasdien kartą per dieną, mokyklinio amžiaus vaikai 2-3 kartus per dieną darant 3-4 val. pertraukas.

Jūros vanduo paprastai esti šaltesnis, todėl mažus vaikus reikia labai pamažu prie jo pratinti. Be to, patartina jūroje pradėti maudyti vaikus tik nuo 2-3 metų. Sergantiems, taip pat labai nusilpusiems bei išsekusiems vaikams maudytis negalima.

Kūdikių plaukimas. Viena iš efektyviausių šiuolaikinių kūdikių grūdinimo ir tinkamo fizinio bei psichomotorinio vystymo priemonių yra ankstyvas kūdikių plaukimas.

Kūdikių plaukimas, kaip grūdinimo priemonė, pirmiausia pradėtas Australijoje 1966 m. Greitai ši naudinga priemonė paplito kitose šalyse: JAV, Japonijoje, Anglijoje, VFR, VDR, Čekoslovakijoje ir kt.

Miuncheno kūdikių plaukimo instituto profesoriaus H. Bauermeisterio duomenimis, plaukiojantys kūdikiai nustojo sirgti kvėpavimo organų ligomis, geriau vystėsi ir buvo daug aktyvesni negu neplaukiojantys bendraamžiai. Be to, sumažėjo kūdikių mirštamumas.

Maskvoje plaukimo centras organizuotas 1977 m. Jos pavyzdžiu pasekė ir kiti miestai: Leningradas, Kijevas, Novosibirskas.

Mūsų respublikoje plaukymo centras organizuotas 1979 m. Panevėžyje. Jo iniciatorius yra Panevėžio ligoninės vyr. gydytojo pavaduotojas J. Gurskis, kuriam aktyviai talkininkauja visi Panevėžio miesto pediatrai. Jų pavyzdžiu ruošiamasi kurti panašius centrus ir kituose respublikos miestuose.

J. Gurskis 1979 m. išleido pirmuosius metodinius nurodymus kūdikių plaukymas. 1981 m. jis paruošė naujus papildytus ir pataisytus nurodymus. Tai labai vertinga metodinė medžiaga. Žemiau pateikiame šių nurodymų pagrindinius teiginius.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.