Spa 23, 2022
127 Views
Komentavimas išjungtas įraše Kūdikių kvėpavimo sulaikymas

Kūdikių kvėpavimo sulaikymas

Written by

Poilsis. Kūdikis pastatomas ant kojų ir 1-2 kartus vedamas vonios dugnu (laikymo būdas aprašytas 2 punkte). Kūdikiui stovint, kairė ranka lieka ant kaklo, nykštys ties kaire vaiko ausimi, o kaušeliu sulenkta dešinės rankos plaštaka pakišama kūdikiui po smakru. Taip laikomas kūdikis guldomas ant pilvo ir plukdomas vandens paviršiumi ,,aštuoniuke”. Posūkiai daromi sukant kūdikį nuo savęs (kartoti 6-8 kartus).

Kvėpavimo sulaikymas. Paplukdžius kūdikį 2-4 kartus ,,aštuoniuke”, kairė ranka nuimama nuo kūdikio kaklo, o dešinė, siaurindama kaušelį, prispaudžia galvą prie dilbio. Kad kūdikis sulaikytų kvėpavimą, kaire ranka užpilama jam ant galvos ir veido vandens (2 kartus).

Nardymas. Kūdikiui sulaikius kvėpavimą, kaire ranka vėl apkabinamas kaklas ir 1-2 s jis panardinamas po vandeniu. Kai išnyra, dar 2-4 kartus plukdomas ,,aštuoniuke”.

Poilsis vaikščiojant vonios dugnu. Po trumpo poilsio kūdikis guldomas ant nugaros, prilaikant abiem rankomis iš apačios (keturi pirštai po nugara, keturi – po galva, o nykščiai ant pečių), ir plukdomas vandens paviršiumi galva pirmyn.

Kojomis leidžiama atsispirti kairiajame vonios gale. Judėjimo kryptis dešinįjį vonios galą. Priartėjus prie galo, galva ir pečiai pakeliami ir apsukami taip, kad kojomis kūdikis atsispirtų į dešinįjį vonios kampa

Judėjimo kryptis į kairįjį vonios kampą. Taip keičiant judėjimo krypti, pratimas kartojamas 6-8 kartus.

Poilsis stovint ir vaikščiojant vonios dugnu. Kūdikiui baigiant plaukioti, atsukamas šalto vandens čiaupas. Kūdikis vedamas į vėsesnio vandens zoną ir grįžtama atgal (kartoti. 6-8 kartus).

Pagal šią metodiką tėvai kasdien plukdo kūdikius namuose vonioje ir kartą per savaitę atvyksta į polikliniką kontroliniam patikrinimui.

Kai kūdikiai pradedami mokyti plaukioti voniose, jie plukdomi iki 2-3, blogiausiu atveju – iki 6 men. Vėliau vonia pasidaro per maža.

Iškyla didesnio vandens rezervuaro, arba baseino, problema, kad galima būtų toliau kūdikius mokyti plaukioti. Jeigu prie vaikų poliklinikų arba kitų gydymo profilaktikos įstaigų specialiai įrengtų baseinų nėra, juos galima įsirengti patiems. Paprasčiausi būtų guminiai pripučiami arba surenkami iš medžio ar metalo su polietileninės plėvelės izoliacija baseinėliai. Pirmuosius galima įsigyti parduotuvėse. Tokius baseinėlius kai kurie tėvai jau turi įsirengę namuose. Šiai iniciatyvai visiškai pritariame. Žinoma, tam reikalui galima panaudoti ir suomiškų pirčių baseinus, o vasarą-atvirus vandens telkinius, ypač didesniems vaikams, kurie moka plaukti ir pripratę prie 23-25°C temperatūros.

Prisiminkite, kad savarankiškas kūdikių plaukymas labai priklauso nuo sistemingai organizuojamų užsiėmimų namuose, taip pat nuo individualių kūdikio sugebėjimų.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.