Spa 27, 2022
120 Views
Komentavimas išjungtas įraše Oro vonių metu reikia stebėti vaiko savijautą

Oro vonių metu reikia stebėti vaiko savijautą

Written by

Oro vonių metu reikia stebėti vaiko savijautą. Pradėjus jam drebėti arba pašiurpus odai, vonia nutraukiama ir vaikas aprengiamas.

Oro vonioms tinkamiausias laikas nuo 9 iki 19 val. ir ne anksčiau kaip 1-2 val. po valgio.

Saulės vonios. Organizmą veikia saulės ultravioletiniai ir šiluminiai spinduliai. Jie grūdina organizmą, nuo jų pagerėja medžiagų apykaita, apetitas, miegas, kraujo sudėtis, bendra savijauta. Ypač svarbūs ultravioletiniai spinduliai, kurie sustiprina apsaugines organizmo jėgas, dalyvauja vitamino D gamyboje, dėl to yra gera profilaktikos priemonė nuo rachito. Tačiau, nesaikingai kaitinantis saulėje, gali atsirasti I ar II laipsnio odos nudegimas ar net ištikti šiluminis smūgis. Persikaitinusiems vaikams gali pakilti kūno temperatūra, jie ima vemti, viduriuoti, o vyresniems vaikams svaigsta ir skauda galvą, plaka širdis, jie pasidaro irzlūs, blogai miega ir t. t.

Saulės vonios kūdikiams patartinos nuo 3 mėn., kai oro temperatūra pavėsyje būna ne žemesnė kaip 18-20°C. Jų trukmė iš pradžių turi būti tik 2 min., paskui laipsniškai kasdien ilginama po 2 min., ir pirmu metų pabaigoje kūdikis saulėje gali kaitintis iki 30 min., o vyresni vaikai 1 val.

Jei saulė šviečia stipriai, tai nuogą kūdikį keletą dienų geriau laikyti pavėsyje, kur jis taip pat gaus pakankamą kiekį išsklaidytų ultravioletinių saulės spindulių ir jo kūnelis nudegs. Po kelių tokių seansų kūdikiui bus nepavojinga pasikaitinti ir saulėje. Vyresniems vaikams, kurie saulėje išbūna ilgiau, patartina ant galvos uždėti kepuraitę arba skrybėlę. Tuomet galva neperkais ir bus išvengta šiluminio smūgio.

Žiemos mėnesiais vaikai švitinami kvarco lempomis. Jiems uždedami specialūs akiniai, tiksliai dozuojama apšvitinimo trukmė ir atstumas nuo lempos. Kvarco lempomis švitina kvalifikuotas medicinos personalas.

Saulės vonios netaikytinos sergantiesiems tuberkulioze, maliarija, reumatu, kolagenozėmis, karščiuojantiems bei viduriuojantiems vaikams.

Vandens procedūros. ,,Kur vanduo – ten gyvenimas”, – sako senovės rytiečių išmintis. Norėdami, kad tauta būtų sveika, senovės egiptiečiai visus vaikus nuo gimimo mokė plaukti. Vandens procedūros vaiko organizmą veikia įvairiapusiškai ir stipriau negu oro bei saulės vonios. Jomis galima grūdinti tik sveikus vaikus.

Veikiant vandens procedūroms, organizmas iš pradžių jaučia šaltį, odos kraujagyslės susitraukia, vidaus organuose daugiau susikaupia kraujo, oda pabąla ir atšąla, kartais gali atsirasti žąsies oda”, drebulys. Tačiau greit (po minutes ar dviejų) kraujagyslės išsiplečia, pagerėja kraujotaka odoje, atsiranda šilumos jausmas oda parausta, sušyla.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.